Svarte om sykereformen

NHO-direktør Tom Knudsen svarte på spørsmålene fra BA.nos lesere.
Elin Madsen
Elin Madsen Profil E-post
Publisert 11.09.2006 kl 14:38 Oppdatert 17.03.2007 kl 20:58

Tips en venn på e-post:

...
Tom Knudsen NHLO-direktør Foto: Marte
...
NHO-direktør Tom Knudsen på nettmøte i BA.no Foto: Marte Vike Arnesen

- Artig å møte folk direkte åp denne måten. Mange interessante spørsmål var det også, sier NHO-direktør Tom Knudsen. Han har møtt BA-leserne direkte på nett fra 1400-1500 i dag.

- Det er tydelig at folk er opptatt av sykelønnsordningen, sier Knudsen etter møtet.

- Det er også tydelig at mange har satt seg inn i hva dette dreier seg om, sier Ap-veteran og tidligere byråd i Bergen. Selv har han markert seg som en tydelig kritiker til endringen i ordningen som den rød-grønne regjeringen har varslet.

Spørsmålene på nettmøtet i BA var svært variable. Fra tema innen regelverket i sykelønnsordningen til politikk og spørsmål om skulk.

«Tidligere har det alltid vært slik at NHO og LO har stått imot hverandre. Nå er det omvendt. Med LO og NHO mot – av alle! – Arbeiderpartiet. Er dette et eksempel på at det norske samfunn er endret? Er vi ikke et samfunn av arbeidere og bønder lengre?» spør en som kaller seg halvstudert røver. Og Knudsen svarte slik:

– NHO og LO har et godt samarbeid gjennom året på mange områder, også næringspolitikken. Dette gjelder både nasjonalt og regionalt. Jeg tror det er en myte at NHO og LO står mot hverandre generelt. I tarifforhandlingene vil en nok finne motstridende syn mellom organisasjonene, det skulle kanskje bare mangle. Ut over tarifforhandlinger har vi også mange saker vi er felles om for å øke verdiskapingen og derved skape et bedre samfunn.

En annen leser spør:

«Vil ikke dette også rasere kommuneøkonomien, og sykehus og andre offentlige etater?»

– Det er sagt at kommunene, offentlige etater og virksomheter må finne dekning i egen økonomi, svarte Tom Knudsen blant annet.

Mest lest nå

...

11 mistet førerkortet på fire dager

Én sjåfør kjørte over Danmarks plass i 89 km/t. Les mer
...

Brødre på tre og åtte mistet moren

nyheter Navnet på den 31 år gamle kvinnen som omkom på Sotra, er nå frigitt. Les mer

...

Fisker etter biler som er dumpet

I dag startet opphentingen av dumpede biler i Haglsundet. Les mer
...

Frp stemmer for bompenger

politikk Både i fylkesting og i bystyret. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Pål Herstad
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Digitalredaktør: Eva S. Johansen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.