Oslo (ANB): Suzann Pettersen drømmer om å bli eier av drømmebilen i løpet av 2010. Spørsmålet er om hun fortjener det.
Den norske golfproffen har åpnet årets sesong meget sterkt – med pallplassering både i Thailand og Singapore. Det plasserer Oslo-jenta på andreplass på LPGA-touren pengeliste så langt.
Totalt har «Tutta» spilt inn over én million kroner i sesongens to første turneringer, og da er det kanskje grunn til å unne seg litt ekstra komfort på transportfronten.
Overfor nettutgaven til golfbladet Golf Digest innrømmer i hvert fall Pettersen at hun vurderer å realisere en stor bildrøm.
– Jeg har to biler, men drømmebilen er forhåpentlig på vei i nærmeste framtid. Den nye Porsche Panamera, sier Pettersen.
På spørsmål om golfstjernen akter å gjøre drømmen til realitet i løpet av 2010, svarer en munter Pettersen:
– Kanskje. Vi får se. Det spørs om jeg gjør meg fortjent til den.
Fortsetter «Tutta» der hun har startet årets sesong, skal det i hvert ikke bli noe problem å finansiere gliset.
Og allerede neste uke kan nye dollar spilles inn på kontoen. Da setter Pettersen kursen for LPGA-turneringen Kia Classic i California. Der må Oslo-jenta finne seg i å være en av favorittene.
– Hver eneste uke spiller jeg for å vinne, sier Pettersen selv – som har tilbrakt de to siste ukene hjemme i Orlando.
Etter tredjeplassen i Singapore kjente golfproffen antydninger til en hofteskade – og valgte av den grunn å legge inn en treningsperiode.
Nå skal imidlertid kroppen være restituert – og «Tutta» er klar for nye tak på LPGA-touren. (ANB)
Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no
Se mer enn 300 bilderMotormessa i Detroit er i gang. Sjekk ut et utvalg av bilene som har funnet veien dit.
Se bildeserienFå et innblikk i hva du kan se på nært hold i Volkswagens Autostadt i Wolfsburg.
Se bildene her!Hentet fra fotomuseum.bergen360.no og mittogditt.origo.no.
Bli med tilbake i tidDu vet våren virkelig har kommet til Bergen når Torget ser slik ut.
Se bildene!