Fant trappen innsmurt med avføring

Audun Søreide (76) fant trappegelenderet i borettslaget innsmurt med avføring. Synderne var to 14-åringer.

Gordon Andersen E-post
Publisert 28.12.2004 kl 08:38 Oppdatert 28.12.2004 kl 08:40

Tips en venn på e-post:

...
- Foreldrene til guttene var beskjemmet og sjokkert over oppførselen til guttene. Selv virket de to uberørte, sier Audun Søreide (76), leder for borettslaget på Sandsli. Foto: Geir Dillan

– Avskyelig og vemmelig, sier Audun Søreide etter at han oppdaget to 14-åringer som hadde gjort fra seg i borettslaget hvor han er styrer.

«Drittsaken» skjedde i eldreboligene i Aurdalslia 20 på Sandsli i går morges.

– Jeg hørte at det var noe bråk i femte etasje. Jeg ble bekymret og ringte politiet, sier Søreide.

MÅTTE VASKE SELV

Politiet var raskt på stedet og pågrep de to tenåringene på fersk gjerning.

– De hadde smurt avføring på trappegelenderet og dritt nedover i alle etasjene, sier en sjokkert Søreide.

Politiet ringte foreldrene til guttene som raskt kom til borettslaget. De hadde med seg koster og kluter, og de to 14-åringene ble bedt om å gjøre rent etter seg under overvåking av politiet og skamfulle foreldre.

– De vasket fra femte etasje og ned i kjelleren tre ganger. Det ble rent til slutt, sier Søreide.

Lederen for borettslaget har vanskelig for å forstå hva som får to unge gutter til å gjøre noe slikt.

– Det verste var at det var lite anger å spore hos guttene. Det var mest foreldrene som skammet seg, sier Søreide.

iKKE FØRSTE GANG

Dessverre er det ikke første gangen borettslaget er plaget av ramp og slaur.

– Allerede søndag kveld så jeg at det lå en «glont» i heisen. Da orket jeg ikke ta den. Også tidligere har Søreide skrapt bort avføring. Det har vært en del eldre ungdommer som har vanket i området i det siste. Sannsynligvis er 14-åringene inspirert av noen eldre ungdommer, tror Søreide.

Politiet i Fana har aldri sett maken til oppførsel.

– Jeg kan ikke huske noe lignende, sier politiførstebetjent Leif Næss til BA.

De to 14-åringene vil bli anmeldt og innkalt til bekymringssamtale sammen med sine foreldre.

– De skal få klar beskjed om at flere muligheter i livet vil bli stengt dersom dette er en oppførsel de har tenkt å fortsette med, sier Næss til BA.

Siste nytt!



tips@ba.no

...

TIPS BA

tips@ba.no
MMS med kodeord BAfoto til 2229


Har du tips til søndagstur?

...

4 på gaten uke 2 og 3 om dette og annet.

Se hva folk mener


Inspirerte drømmer

Anna Birna Björnsdöttir (24),  har laget puffen «Broti» ? Puffen min er delt i fire deler og har to flyttbare bordplater i tre. Man kan både sitte på den og sette fra seg ting på den. Det er et multifunksjonelt møbel. Inspirasjonen til puffen kommer fra når man sitter i sofaen og legger beina på bordet. Jeg tenkte hvorfor ikke lage et møbel som er mykere å legge beina på, og som man samtidig kan bruke som bord eller sitte på. Jeg ser for meg at den er som en egen sky man kan sitte på, derfor er den blå, som også er favorittfargen min.  ? Jeg har ikke tenkt så mye på messen, for jeg vil ikke bli skuffet. Men jeg tror det er  veldig positivt for karrieren at vi får vise frem produktene våre, og jeg føler meg litt som en ambassadør for islandsk design.

Les hva studentene forteller om møblene sine og forventingene til møbelmessen.

Se bildene

Drømmedagen!

...

Søndag 29. januar var den flotteste hittil i vinter.

Se bildene

Ny plattform på Haukeland

Ikke mange metallplanker igjen å montere før dekket er helt på den nye helikpterplattformen på Haukeland (19.01.2012).

Den nye helikopterplattformen på Haukeland ligger luftig til. BA ble med opp på den nye konstruksjonen.

Se bildene!

Mange søte beboerne på Stend.

Anine Karlsen Selje


Mest populære bildeserier


Fri parkering

...

Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no

Se mer enn 300 bilder

...

Vil fjerne oblatene

motormagasinet Samferdselsdepartementet ønsker å avvikle ordningen med oblater på bilskiltene i løpet av året. Les mer


Hordaland


Været
  I dag I morgen
Fisketorget   1.1°   2.0°
Flesland   -0.0°   0.2°
Fløyen   0.8°   1.6°
Voss   -3.8°   0.8°
Kvamskogen   -4.2°   -1.5°
Marsteinen   1.7°   1.0°
Os   -0.2°   0.6°
Straume   0.5°   1.0°
Knarvik   -0.4°   0.5°
Fitjar   -1.0°   -0.4°
Hardangerv.   -8.0°   -11.6°
Haukeli   -11.3°   -7.7°
Kokstad   -0.3°   0.0°
Norheimsund   -3.8°   1.3°
Odda   -5.3°   -1.1°
Sture   -6.2°   -3.9°
Været leveres av: met.no

Jobbmagasinet

Utstilling av frisyrer i aulaen på Årstad videregående skole.

Her er skolens beste frisører

Jobbmagasinet Skarp konkurranse på frisørlinjen. Se bilder og sjekk konkurranseresultatene. Les mer


Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Askøy  Austevoll  Austrheim  Bergen  Fjell  Fusa  Lindås  Meland  Os (hordaland)  Osterøy  Radøy  Sund  Vaksdal  Voss  Øygarden 


Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Pål Herstad
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Digitalredaktør: Eva S. Johansen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.