En overlege ved Helse Bergen kan miste lisensen etter at han i fylla rettet en ladd pistol mot samboerens hode.
I fylla rettet overlegen en ladd pistol og en ladd revolver mot hodet til samboeren: «Jeg skal skyte hodet av deg og alle som sier jeg har et alkoholproblem», skriver Bergensavisen.
Mannen i 50-årene er i Bergen tingrett dømt til åtte måneders betinget fengsel for trusler, brudd på våpenloven samt overtredelse av løsgjengerloven.
Overlegen får gode skussmål i jobben, og han har i en årrekke hatt en høyt betrodd stilling i Helse Bergen. Saken har så langt ikke fått konsekvenser for jobben hans. Men det kan den få, ettersom leger som dømmes for lovbrudd begått i fritiden, kan miste lisensen til å praktisere.
Lovbruddene som den tidligere ustraffede overlegen nå er dømt for, skjedde i en periode hvor han slet med psykiske problemer.
Kvinnen ønsket ikke at samboeren skulle straffes. Og under en viss tvil fant retten å kunne gjøre straffen betinget med en prøvetid på to år.
– Min klient nekter straffskyld og han vil anke dommen, sier mannens forsvarer, advokat Erik Knudsen til BA.
Store køer fra Åsane mot Sentrum
Tre personer alvorlig skadd i fallulykke i Verdal
Gutt (8) alvorlig skadet i lysløype
Beste resultat for TV2 noensinne
Sjekker overfallet i Oslo opp mot Os-drapet
Les hva studentene forteller om møblene sine og forventingene til møbelmessen.
Se bildeneDen nye helikopterplattformen på Haukeland ligger luftig til. BA ble med opp på den nye konstruksjonen.
Se bildene!Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no
Se mer enn 300 bildermotormagasinet ...så var Outlander-eventyret ute. Siste Europa-produserte bil ruller av samlebåndet i år. Les mer
Bart og vått.
Manuell dirigering og lysregulering på grunn av vegarbeid i periodene: Mandag...
Bart og vått.
| I dag | I morgen | |||
| Fisketorget | 2.4° | 1.8° | ||
| Flesland | 1.3° | 0.8° | ||
| Fløyen | 2.0° | 1.5° | ||
| Voss | -3.9° | -0.8° | ||
| Kvamskogen | -5.1° | -3.0° | ||
| Marsteinen | 2.4° | 2.4° | ||
| Os | 1.0° | 0.5° | ||
| Straume | 1.7° | 1.1° | ||
| Knarvik | 0.9° | 0.4° | ||
| Fitjar | 0.3° | 0.2° | ||
| Hardangerv. | -11.7° | -10.2° | ||
| Haukeli | -8.2° | -6.5° | ||
| Kokstad | 0.9° | 0.3° | ||
| Norheimsund | -1.1° | 0.0° | ||
| Odda | -3.2° | -1.5° | ||
| Sture | -4.4° | -0.7° | ||
Jobbmagasinet Flertallet av norske studenter nøyer seg med å ha én seksualpartner. Les mer
Siste debattinnlegg