Kommunen fikk sjokk da de fikk høre om det nye gangfeltet i Skottegaten
Noen spøkefugler tok seg til rette lørdag morgen i Skottegaten.
Den vanligvis så rolige gaten har den siste tiden vært omkjøringsvei siden Nøstegaten har vært stengt. Trolig er det noen som har fremført en stille protest mot den økende trafikken i gaten.
- Det ble malt natt til lørdag (16. august). Jeg så faktisk en ung jente, hun må ha vært i 22-23 årsalderen, som satt og malte det med en liten kost. Hun hadde på seg kjole, men hun var ikke full. Bortsett fra at det er litt grisete, har hun jo egentlig malt ganske fint, sier beboer Pål Schaathun til ibergen.no.
IKKE OSS: Samferdselssjef Svein Arne Langeland i kommunen er ikke blid for det nye gangfeltet.
- Dette er ikke noe vi har satt opp, for å si det slik, sier Langeland til BA.no.
Kommunen har ennå ikke tatt stilling til om saken skal anmeldes.
- Vi skal sørge for å få fjernet det så snart vi har anledning, sier Langeland.
Han har en teori om hvorfor det nye gangfeltet dukket opp.
- Kommunen har fått en del reaksjoner på den økte trafikken i Skottegaten, så det kan jo være en reaksjon på denne, sier han.
En beboer BA.no har snakket med reagerte ikke på fotgjengerfeltet
- Jeg trodde gangfeltet var ekte og at jeg synes det passet fint inn. Jeg har sett folk som har brukt det, sier kvinnen.
FORBANNA: Leder for trafikkseksjonen ved Sentrum politistasjon, Jan Gunnar Bøe, er slett ikke fornøyd med maleren i Skottegaten
- Dette kan føre til en tragedie. Tenk om et eldre menneske går ut i denne overgangen hellig overbevist om at den er ekte? sier Bøe til NRK Hordaland.
19-åring antatt omkommet etter båtulykke i Odda
Jente påkjørt i hovedprosesjonen
– Jeg er veldig lei meg for alt jeg har gjort
Tatovører og tatoveringsentusiaster fra hele verden var samlet på Logen Teater lørdag.
Se bildeneParkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no
Se mer enn 300 bildermotormagasinet Dacia priser svært aggressivt – og får tommelen opp for bilen. Les mer
Manuell dirigering på grunn av vedlikeholdsarbeid i periodene: Mandag til tor...
Stengt på grunn av vegarbeid i periodene: Mandag til torsdag fra 07:00 til 16...
Kan bli stengt i perioder på inntil 1 time på grunn av vegarbeid i periodene:...
| I dag | I morgen | |||
| Fisketorget | ||||
| Flesland | ||||
| Fløyen | ||||
| Voss | ||||
| Kvamskogen | ||||
| Marsteinen | ||||
| Os | ||||
| Straume | ||||
| Knarvik | ||||
| Fitjar | ||||
| Hardangerv. | ||||
| Haukeli | ||||
| Kokstad | ||||
| Norheimsund | ||||
| Odda | ||||
| Sture | ||||
Jobbmagasinet Annenhver arbeidstaker ønsker seg helseforsikring av arbeidsgiveren. Les mer
Noen skilt og beskjeder får frem smilet. Har du sett et gøyalt skilt, send bilde til leserbilde@ba.no.
Se skiltene herBodypainting er kunstformen der den menneskelige kroppen brukes som lerret for et ikke-permanent kunstverk.
Se bildene!
Siste debattinnlegg