Elevene fra Danielsen stakk av med seieren i en teknologi-konkurranse.
Interiørbloggeren Brigitta Borrevik viser noen av funnene i Bergens bruktbutikker.
Se bildene!
Potetløp, hoppemadrass, 60-meter, bowling og ballkast på Fana Stadion.
Se bildeserie!
Høsten er her, og nye motiver dukker opp. Send ditt bilde til leserbilde@ba.no.
Se bildene
spillarkivet «Starcraft II» er ingen ny månelanding, men en sabla fint tilskudd i et allerede glimrende spillunivers. Les mer
kinoguiden En debuterende bergensjente og en dansk superstjerne er sentrale når Varg Veum gjenoppstår på kino. Les mer
info og tjenester Lag en egen hjemmeside for hunden, med stamtavle og flotte fotoalbum. Les mer
| Ina Linn Olsvoll | |
| Publisert 25.02.2009 kl 15:56 Oppdatert 25.02.2009 kl 15:56 |
Erlend Njølstad (17) og Heidi Kristine Vintermyr (17) vant 15 000 kroner i stipend og besøk på oljeplattform.De er elever i andre klasse på Danielsen Videregående Skole.
De har jobbet i flere uker sammen om en av årets to vinneroppgaver i Statoilhydros teknologi- og realfagskonkurranse.
Tema for årets konkurranse var "Energi og Miljø".
LITT UVANT: – Veldig fornøyd. Det å vinne er ikke noe du forventer, men noe du håper på, sa Njølstad like etter at han hadde motatt prisen sammen med sin klassevenninne gjennom 12 år.
– Vi har gledet oss til denne dagen lenge, sa Vintermyr og innrømmet at det var litt uvant med all oppmerksomheten.
REFLEKTERTE: De to jobbet med oppgavene i fysikk og kjemi hver ettermiddag i nesten tre uker, i tillegg til en skoledag.
– Det var vanskelig til en viss grad, men det å reflektere over svarene var vanskeligere enn selve utregningene, sa de to som nå gleder seg til helikoptertur og besøk på en av Statoilhyrdos oljeplattformer i Nordsjøen.
Det er en fargerik forsamling når Harley-Davidson viser fram sine 2011-modeller.
Se bildeserie!
nyheter Sjekk hvem som var med da den tiende Herremiddagen gikk av stabelen tirsdag kveld. Se bildeserie!
Frykter lukthelvete i boligfelt i Os
Statnett forbereder sjøkabel i Hardanger
Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no
Se bildene
motormagasinet Det er en fargerik forsamling når Harley-Davidson viser fram sine 2011-modeller. Les mer
Fotballpub-gründer Paal Davanger og konen Renate åpner dørene til hjemmet sitt.
Se bildeserie!| I dag | I morgen | |||
| Fisketorget | 15.0° | 20.1° | ||
| Flesland | 14.6° | 19.6° | ||
| Fløyen | 12.9° | 18.1° | ||
| Voss | 14.3° | 18.4° | ||
| Kvamskogen | 12.4° | 16.7° | ||
| Marsteinen | 15.6° | 17.2° | ||
| Kleppestø | 14.7° | 19.7° | ||
| Straume | 14.8° | 19.8° | ||
| Knarvik | 15.5° | 19.6° | ||
| Fitjar | 15.7° | 18.3° | ||
| Hardangerv. | 4.2° | 6.5° | ||
| Haukeli | 6.8° | 8.8° | ||
| Kokstad | 14.4° | 19.4° | ||
| Norheimsund | 15.1° | 18.9° | ||
| Odda | 14.5° | 17.6° | ||
| Os | 14.5° | 19.2° | ||
| Sture | 13.2° | 17.3° | ||
Jobbmagasinet Den høye ungdomsledigheten er et hett tema i den svenske valgkampen. Men svensker i Oslo mener politikerne overdriver. Les mer
Jobbmagasinet Statsminister Jens Stoltenberg lover 2.200 nye studieplasser neste år. Les mer
Hvordan så det ut i Bergen under krigen? Se de sterke bildene.
Se bilder fra bybildet og hendelser 1940-1945.
Siste debattinnlegg