Mannen forsøkte å unngå politiet og mistet taket da han klatret på utsiden av stillaset på Bryggen.
Et vitne så mannen klatre i stillaset på Bryggen 13 og varslet politiet.
Flere politipatruljer kom så til stedet. Politiet fikk etterhvert kontakt med folk inne i bygget og lette etter personen innenfra.
BAs fotograf på stedet, Rune Johansen, melder at mannen plutselig dukket opp på utsiden av stillaset.
- Han dukket opp helt på toppen av stillaset og sto helt på den ene siden. Han holdt seg fast med en hånd, og like før han falt kunne det høres ut som om noen ropte på ham fra innsiden. Det hørtes ut som om de ropte "Stopp politi", eller noe sånt. Like etter falt ham, det så ut som om han mistet taket, det skjedde veldig fort, sier han.
Den unge mannen landet innenfor et gjerde, og ambulanse kom relativt fort til stedet.
Etter at mannen falt stengte politiet av området, og luftambulanse ble tilkalt. Mannen falt nesten ti meter ned.
Ambulansepersonell behandlet mannen på stedet før han ble sendt til Haukeland. Han ble kjørt til sykehuset med store skader.
Politiet opplyste sent søndag kveld at mannen døde av skadene på sykehuset. Familien er varslet.
- Saken blir etterforsket som en fallulykke. Vi har foretatt en åstedsgranskning og vi jobber med å få oversikt over situasjonen, sier operasjonsleder Terje Hilland ved Hordaland politidistrikt.
Beste resultat for TV2 noensinne
Sjekker overfallet i Oslo opp mot Os-drapet
Les hva studentene forteller om møblene sine og forventingene til møbelmessen.
Se bildeneDen nye helikopterplattformen på Haukeland ligger luftig til. BA ble med opp på den nye konstruksjonen.
Se bildene!Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no
Se mer enn 300 bildermotormagasinet ...så var Outlander-eventyret ute. Siste Europa-produserte bil ruller av samlebåndet i år. Les mer
Vekslende bart og snøslaps.
Manuell dirigering og lysregulering på grunn av vegarbeid i periodene: Mandag...
Vekslende bart og snødekke.
| I dag | I morgen | |||
| Fisketorget | 1.3° | 2.2° | ||
| Flesland | 0.4° | 0.7° | ||
| Fløyen | 1.0° | 1.9° | ||
| Voss | -3.3° | 1.0° | ||
| Kvamskogen | -6.6° | -1.4° | ||
| Marsteinen | 1.9° | 1.2° | ||
| Os | 0.3° | 0.7° | ||
| Straume | 0.8° | 1.2° | ||
| Knarvik | -0.4° | 0.6° | ||
| Fitjar | -0.5° | -0.1° | ||
| Hardangerv. | -6.2° | -12.5° | ||
| Haukeli | -7.8° | -8.4° | ||
| Kokstad | 0.0° | 0.4° | ||
| Norheimsund | -2.8° | 2.0° | ||
| Odda | -3.4° | -0.8° | ||
| Sture | -3.8° | -3.6° | ||
Jobbmagasinet Flertallet av norske studenter nøyer seg med å ha én seksualpartner. Les mer
Siste debattinnlegg