Lørdag klokken 11 ble det nye kunstgressbaneanlegget på Paradis åpnet med buekorps, korsang og snorklipping.
Del dine vinterferiebilder med BAs lesere. Frist fredag 12. mars, for da trekker vi premier!
Se mer info. | Her laster du opp dine bilder (se link i bunnen av siden).
bolig I fjor ble denne husrekken kåret til Bergens fineste fasade. Nå har du sjansen til å bestemme hvem som får prisen i år. Les mer og send forslag!
spillarkivet De har gitt oss Volvo, Ikea og Battlefield. Ikke rart vi må like svenskene. Les mer
spillarkivet «Final Fantasy XIII» kostet en formue, er mer svulstig enn en Aune Sand-film, men gir god underholdning for pengene. Les mer
kinoguiden Ingar Helge Gimle blir nesten Sven O. Høiby i denne severdige filmen om kjendisbladenes absurde univers. Alt har en pris. Både Høiby og Melnæs betaler den. Les mer
kinoguiden Den eneste grunnen til at denne filmen i det hele tatt har vært omtalt i Oscar-sammenheng heter Sandra Bullock. Det er bare nesten grunn god nok. les mer og se trailer
| Publisert 06.12.2009 kl 16:02 Oppdatert 07.12.2009 kl 08:29 |
– Det er utrolig gøy å få kunstgressbane. Dette er mye bedre enn den gamle grusbanen, proklamerte fire av Minde Idrettslags spillere under åpningen.
LANG PROSESS: Oskar Gilberg (9), Mathias Hjellestad (9), Nicholas Kvale (9) og Eirik Nesse (9) er blant de mange barna og ungdommene som lenge har sett frem til å bytte ut hard grus med mykt kunstgress.
– Dette betyr enormt mye for oss. Vi har jobbet med å få på plass denne banen i ni-ti år, forteller daglig leder i Minde IL, Bjørn Instanes.
Han håper anlegget med en full størrelse fotballbane og to små baner vil gi klubben et løft.
– Vi har veldig mange spillere i barnegruppene opp til tolv år, men så har de forsvunnet til andre klubber med bedre anlegg.
– Nå håper vi at dette blir et samlingspunkt for klubben og at vi kan holde på spillere også i de eldre aldersgruppene, sier Instanes.
KRISEPENGER: Bergen kommune har punget ut med ti millioner kroner til anlegget.
I tillegg har Minde IL samlet inn en del penger selv.
– Utfordringen med å få anlegget på plass var å få tak i penger. Kommunen hadde ikke penger å gi til oss, forteller Bjarne Tresselt i anleggsgruppen i klubben.
Paradoksalt nok var det finanskrisen som til slutt fikk fart på byggingen.
– Da kommunen fikk krisemidler fra staten, sto vårt prosjekt høyt på listen deres fordi vi allerede hadde gjort alt forarbeidet, sier leder i anleggsgruppen, Arild Klemp.
I tillegg til de tre banene, planlegger de å bygge en bod og tribune.
– Det har gått med mangfoldige årsverk i dugnadsarbeid for å få dette til, i tillegg til millionene, sier Klemp og Tresselt.
Etter taler ved blant annet byråd Lisbeth Iversen, snorklipping og sang av Paradis barnekor, fikk alle lagene i Minde IL teste ut banen.
– Det er helt forferdelig å spille på grus, så dette er mye bedre, synes Andreas V. Furu (9).
Ida-Marie Yndestad (7) er helt enig.
– Nå kan vi ta sklitaklinger uten å få vondt. Det blir gøy!
– 16-åring overfalt bak skolen
Bussjåfører lei av delt tolv timers arbeidsdag
Her er det offentlige toalettet
motormagasinet Til helgen strømmer håpefulle supportere til åpningskampene i årets eliteserie i fotball. De fleste går uten refleks i mørket. Les mer
motormagasinet Den japanske bilprodusenten Daihatsu, som er et datterselskap av Toyota, tilbakekaller nesten 275.000 biler på grunn av feil. Les mer
| i dag | i morgen | |||
| Fisketorget | 5.3° | 3.3° | ||
| Flesland | 4.4° | 2.9° | ||
| Fløyen | 3.3° | 1.2° | ||
| Voss | 5.2° | 2.1° | ||
| Kvamskogen | 2.1° | 0.6° | ||
| Marsteinen | 4.3° | 2.9° | ||
| Kleppestø | 4.8° | 2.9° | ||
| Straume | 4.9° | 3.3° | ||
| Knarvik | 4.9° | 2.6° | ||
| Fitjar | 4.8° | 3.1° | ||
| Hardangerv. | -1.0° | -4.7° | ||
| Haukeli | -0.3° | -2.2° | ||
| Kokstad | 4.2° | 2.8° | ||
| Norheimsund | 3.9° | 3.0° | ||
| Odda | 7.2° | 3.9° | ||
| Os | 3.6° | 2.9° | ||
| Sture | 2.6° | 3.9° | ||
Siste debattinnlegg