Adobe Flashplayer må være installert i din nettleser og Javascript må være aktivert for at du skal kunne se video.
Dødsulykke i Hordviktunnelen

Dødsulykke på Hordvik

Det oppsto brann etter en trafikkulykke i Hordviktunnelen i morges. En mann i 30-årene omkom.

Birgitte Vaksdal
Birgitte Vaksdal Profil E-post
Linda Nilsen
Linda Nilsen Profil E-post
Publisert 18.01.2010 kl 07:37 Oppdatert 18.01.2010 kl 17:48

Tips en venn på e-post:

En mann omkom etter å ha kollidert med en lastebil i Hordviktunnelen. Bilen begynte å brenne etter det kraftige sammenstøtet (18.01.10).
En mann omkom etter å ha kollidert med en lastebil i Hordviktunnelen. Bilen begynte å brenne etter det kraftige sammenstøtet (18.01.10). Foto: Rune Johansen
Hordviktunnelen stengt etter dødsulykke mandag morgen (18.01.10).
Hordviktunnelen stengt etter dødsulykke mandag morgen (18.01.10). Foto: Rune Johansen (arkiv)
Det er køer ved Hylkje etter ulykke på Hordvik.
Det er køer ved Hylkje etter ulykke på Hordvik. Foto: Rune Johansen

Klokken 0645 i morges fikk politiet melding om ulykken.

OMKOM: – En mann er bekreftet omkommet i en møteulykke mellom en lastebil og en personbil i Hordviktunnelen, sier operasjonsleder Ronny Lentføhr i Hordaland politidistrikt.

Personen som omkom var fører av personbilen. Føreren av lastebilen skal ikke være skadd. Han klarte å komme seg ut av tunnelen på egen hånd.

– Det var en kraftig smell og det ble brann i kjøretøyene, sier operasjonsleder.

Det satt bare én person i hver bil. Ingen andre kjøretøy var involvert.

Kriminalteknikere har i formiddag jobbet på stedet.

Føreren av bilen er ikke formelt identifisert.

– Jeg kan bekrefte at det dreier seg om en mann i 30-årene, forteller Terje Hilland, operasjonsleder ved Hordaland politidistrikt.

Saken etterforskes ved Bergen nord politidistrikt.

KØER: Det var sterk røykutvikling i tunnelen. Røykdykkere fra brannvesenet måtte sendes inn for å få brannen slukket før redningsmannskapene kunne ta seg inn i tunnelen.

Tunnelen ble stengt like etter at ulykken skjedde, noe som skapte store problemer i trafikken i morges med svært langt køer på begge sider av tunnelen.

Omkjøring skjedde via Tellevikveien for de som kommer sørfra og om Salhus for de som kommer kjørende nordfra. Vogntog fikk ikke bruke omkjøringen og ble derfor stående utenfor tunnelen og vente på at den skal bli åpnet igjen for trafikk.

Tunnelen ble åpnet igjen klokken 1254. Da var begge kjøretøy tauet bort.

ULYKKE NESTTUN: Det er bare tre dager siden sist det var en dødsulykke i Bergen.

Fredag ettermiddag havnet en 86 år gammel kvinne under en buss ved terminalen på Nesttun.

Kvinnen omkom i ulykken.

BA.no kommer tilbake med mer.

Siste nytt!



tips@ba.no

...

TIPS BA

tips@ba.no
MMS med kodeord BAfoto til 2229


Har du tips til søndagstur?

...

4 på gaten uke 2 og 3 om dette og annet.

Se hva folk mener

...

Send en Valentinhilsen

info og tjenester Send en hilsen gjennom BA. Frist fredag klokken 1500. Les mer


Inspirerte drømmer

Anna Birna Björnsdöttir (24),  har laget puffen «Broti» ? Puffen min er delt i fire deler og har to flyttbare bordplater i tre. Man kan både sitte på den og sette fra seg ting på den. Det er et multifunksjonelt møbel. Inspirasjonen til puffen kommer fra når man sitter i sofaen og legger beina på bordet. Jeg tenkte hvorfor ikke lage et møbel som er mykere å legge beina på, og som man samtidig kan bruke som bord eller sitte på. Jeg ser for meg at den er som en egen sky man kan sitte på, derfor er den blå, som også er favorittfargen min.  ? Jeg har ikke tenkt så mye på messen, for jeg vil ikke bli skuffet. Men jeg tror det er  veldig positivt for karrieren at vi får vise frem produktene våre, og jeg føler meg litt som en ambassadør for islandsk design.

Les hva studentene forteller om møblene sine og forventingene til møbelmessen.

Se bildene

Drømmedagen!

...

Søndag 29. januar var den flotteste hittil i vinter.

Se bildene

Ny plattform på Haukeland

Ikke mange metallplanker igjen å montere før dekket er helt på den nye helikpterplattformen på Haukeland (19.01.2012).

Den nye helikopterplattformen på Haukeland ligger luftig til. BA ble med opp på den nye konstruksjonen.

Se bildene!

Mange søte beboerne på Stend.

Anine Karlsen Selje


Mest populære bildeserier


Fri parkering

...

Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no

Se mer enn 300 bilder

...

Tøft fra Toyota

motormagasinet Nyskapende hybridbiler, en ny produksjonsklar sportsbil og spennende konseptbiler. Toyoya er klar for bilutstillingen i Genève i mars. Les mer


Hordaland


Været
  I dag I morgen
Fisketorget   1.6°   4.8°
Flesland   0.2°   3.4°
Fløyen   1.2°   4.4°
Voss   -2.4°   0.7°
Kvamskogen   -3.4°   -0.7°
Marsteinen   1.0°   4.7°
Os   -0.2°   2.7°
Straume   0.7°   4.0°
Knarvik   -0.1°   3.1°
Fitjar   -0.5°   3.1°
Hardangerv.   -9.3°   -6.5°
Haukeli   -7.7°   -4.4°
Kokstad   -0.2°   3.1°
Norheimsund   -1.1°   1.8°
Odda   -2.5°   1.2°
Sture   -1.5°   -0.1°
Været leveres av: met.no

Jobbmagasinet

...

Dårlig akustikk = dårlig lærer

Jobbmagasinet Dårlig akustikk i klasserommet gir dårligere lærere og et dårligere læringsmiljø. Les mer


Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Askøy  Austevoll  Austrheim  Bergen  Fjell  Fusa  Lindås  Meland  Os (hordaland)  Osterøy  Radøy  Sund  Vaksdal  Voss  Øygarden 


Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Pål Herstad
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Digitalredaktør: Eva S. Johansen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.