Osing fikk vannjet til verdi av 80 000 kroner inndratt etter ulovlig kjøring.
I Norge er vannscooter-kjøring ulovlig så lenge det ikke foregår innenfor tilrettelagt og lovlige baner. I Hordaland har vi to slike baner; en på Hjellestad og en i Os.
I slutten av august 2008 ble en osing i slutten av 30-årene tatt for å ha kjørt utenom det lovlige området i Askvik i Os, melder midtsiden.no.
Nå er osingen i Nordhordland tingrett dømt til å betale 9600 kroner i bot, samt at hans vannscooter, som har en verdi på 180 000 kroner ny, blir inndratt.
Retten la vekt på at mannen også i 2007 ble tatt for ulovlig vannscooter kjøring og at han den gang fikk advarsel om at neste gang ville scooteren hans bli inndratt.
Ved flere lignende saker i Norge har det blitt bestridet om småbåtlovens paragraf 40, som forbyr bruk av fartøyer som gjennom «alminnelig språkbruk ikke kan betegnes som båter», er i strid med EØS-regelverkets bestemmelser om fri flyt av varer mellom landegrensene.
Nordhordland tingrett støttet seg derimot på en lignende dom fra Agder lagmannsrett som konkluderte med at varer produsert utenfor EU ikke kan omfattes av EØS-regelverket.
Rettspsykiater mener Breivik ikke framsto psykotisk
Vil ha tunnel under Lillelungeren
Vogntogsjåfør omkom i utforkjøring i Lærdal
Vil ha brakkeskole ved Johanneskirken
Les hva studentene forteller om møblene sine og forventingene til møbelmessen.
Se bildeneDen nye helikopterplattformen på Haukeland ligger luftig til. BA ble med opp på den nye konstruksjonen.
Se bildene!Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no
Se mer enn 300 bildermotormagasinet Nye avgifter har liten virkning så langt. Se hvilke biler som selger mest akkurat nå. Les mer
Vekslende bart og snøslaps.
Manuell dirigering og lysregulering på grunn av vegarbeid i periodene: Mandag...
Vekslende bart og snødekke.
| I dag | I morgen | |||
| Fisketorget | 0.9° | 2.4° | ||
| Flesland | 0.1° | 1.2° | ||
| Fløyen | 0.4° | 2.1° | ||
| Voss | -2.0° | 0.6° | ||
| Kvamskogen | -2.9° | -1.9° | ||
| Marsteinen | 1.2° | 2.7° | ||
| Os | -0.2° | 1.0° | ||
| Straume | 0.8° | 1.6° | ||
| Knarvik | -0.1° | 1.1° | ||
| Fitjar | -1.0° | 0.9° | ||
| Hardangerv. | -8.3° | -7.3° | ||
| Haukeli | -11.0° | -10.9° | ||
| Kokstad | -0.1° | 0.8° | ||
| Norheimsund | -2.2° | -0.9° | ||
| Odda | -1.7° | -2.1° | ||
| Sture | -2.0° | -0.5° | ||
Jobbmagasinet Det er ikke mange par i begynnelsen av 20-årene som tør å satse 7,5 millioner kroner, slik som Einar Solerød og Jeanette Tyldum. Les mer
Siste debattinnlegg