To karer har en god del å forklare i løpet av dagen.
En bil full av tyvegods er tauet inn til politiet etter at den ble stanset i Damsgårdsveien ved 0230-tiden natt til onsdag.
– Bilen forsvant etter at vi så den i Bjørnsonsgaten, men ble stanset like etter. Den ble stjålet i desember fra Øvre Kråkenes og var påsatt falske skilter, sier operasjonsleder Jan Steimler ved Hordaland politidistrikt.
De to karene på 30 og 38 år innså at slaget var tapt og skjønte trolig hva som ventet da politiet åpnet bakdørene. Bilen var smekkfull av det som trolig er tyvegods.
– Føreren av bilen var også ruset og han har ikke førerkort. Brann og tyveriseksjonen vil bruke dagen på å gå igjennom tyvegodset og bilen ble tauet inn til oss, sier Steimler.
Vil erobre verden med fiskekaker
Vurderer verneplikt for kvinner
Lærer sjokkerer med Breivik-støtte
info og tjenester Send en hilsen gjennom BA. Frist fredag klokken 1500. Les mer
Les hva studentene forteller om møblene sine og forventingene til møbelmessen.
Se bildeneDen nye helikopterplattformen på Haukeland ligger luftig til. BA ble med opp på den nye konstruksjonen.
Se bildene!Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no
Se mer enn 300 bildermotormagasinet Nyskapende hybridbiler, en ny produksjonsklar sportsbil og spennende konseptbiler. Toyoya er klar for bilutstillingen i Genève i mars. Les mer
Bart og vått.
Manuell dirigering og lysregulering på grunn av vegarbeid i periodene: Mandag...
Bart og vått.
| I dag | I morgen | |||
| Fisketorget | 1.6° | 4.8° | ||
| Flesland | 0.2° | 3.4° | ||
| Fløyen | 1.2° | 4.4° | ||
| Voss | -2.4° | 0.7° | ||
| Kvamskogen | -3.4° | -0.7° | ||
| Marsteinen | 1.0° | 4.7° | ||
| Os | -0.2° | 2.7° | ||
| Straume | 0.7° | 4.0° | ||
| Knarvik | -0.1° | 3.1° | ||
| Fitjar | -0.5° | 3.1° | ||
| Hardangerv. | -9.3° | -6.5° | ||
| Haukeli | -7.7° | -4.4° | ||
| Kokstad | -0.2° | 3.1° | ||
| Norheimsund | -1.1° | 1.8° | ||
| Odda | -2.5° | 1.2° | ||
| Sture | -1.5° | -0.1° | ||
Jobbmagasinet Dårlig akustikk i klasserommet gir dårligere lærere og et dårligere læringsmiljø. Les mer
Siste debattinnlegg