– Elendig, sier Morten Lund og håper at McDonalds skjerper rutinene.
Morten Lund og kollegaene hans jobber for tiden med anleggsarbeid på Skjold. Lunsjen har blitt kjøpt på McDonalds ved Laguneparken de siste to dagene.
– Det var en uheldig lunsj både i går og i dag, sier han til BA og viser frem et nesten tomt halvliterbeger med Cola. Der flyter det tre, små fluer.
Ifølge Lund er det andre dag på rad at han finner fluer i brusen han har kjøpt på Drive-in restauranten.
– I går drakk jeg opp brusen og da jeg lukket opp lokket for å drikke kaffe av det samme begeret, så jeg fluene, sier han.
– I dag sjekket vi begrene, og da fant jeg fluer igjen, sier han.
– Kan fluene ha komme opp i begeret på noen annen måte?
– Nei, lokket har vært på hele tiden, svarer Lund som mener at fluene stammer fra dispenseren i restauranten.
– Det er elendig hvis det er sånn at folk drikker bananfluer, sier Lund.
STRENGE RUTINER
Kommunikasjonssjef Margaret Brusletto har snakket med restaurant sjefen etter BA sin henvendelse og sier at restauranten ikke har merket noen problemer.
De har heller ikke fått noen henvendelser fra kunder med lignende opplevelser som Lund.
– Bananfluer pleier å være ganske synlige og de har ikke merket noe til dette i restauranten, sier hun. Ifølge Brusletto blir drikkesprederen, der hvor dispenserbrusen kommer ut, blir vasket én gang for dagen.
– Hvilke rutiner har dere for vasking ved restaurantene?
– De vasker hyppig og gjør alt som kreves etter Mattilsynets regler, sannsynligvis er vi strengere enn det Mattilsynet krever, mener Brusletto.
– IKKE BRA
– Hvorfor kontaktet dere avisen om dette, Lund?
– Fordi det har skjedd to dager på rad. Hvis man går ned og gir beskjed, så skjer det nok ingenting. De har jo mange kunder i løpet av døgnet, hvis de slurver med rutinene så er ikke det bra.
– Handler dere lunsj på MacDonalds i morgen?
– Det blir en stund til det blir Macen igjen, konkluderer Lund.
BA kjøpte Cola på samme restaurant like etter å ha snakket med Lund. Vi fant ingen fluer i vår brus.
Tre brannutrykninger på 20 minutter
Universitetet kan bli barneskole
Anmeldt for voldtekt av 17 -åring
Les hva studentene forteller om møblene sine og forventingene til møbelmessen.
Se bildeneDen nye helikopterplattformen på Haukeland ligger luftig til. BA ble med opp på den nye konstruksjonen.
Se bildene!Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no
Se mer enn 300 bildermotormagasinet Samferdselsdepartementet ønsker å avvikle ordningen med oblater på bilskiltene i løpet av året. Les mer
Vekslende bart og snøslaps.
Manuell dirigering og lysregulering på grunn av vegarbeid i periodene: Mandag...
Vekslende bart og snødekke.
| I dag | I morgen | |||
| Fisketorget | 1.4° | 2.0° | ||
| Flesland | 0.1° | 0.2° | ||
| Fløyen | 1.0° | 1.6° | ||
| Voss | -3.8° | 0.8° | ||
| Kvamskogen | -4.0° | -1.5° | ||
| Marsteinen | 1.7° | 1.0° | ||
| Os | -0.1° | 0.6° | ||
| Straume | 0.7° | 1.0° | ||
| Knarvik | -0.2° | 0.5° | ||
| Fitjar | -0.6° | -0.4° | ||
| Hardangerv. | -8.0° | -11.6° | ||
| Haukeli | -11.5° | -7.7° | ||
| Kokstad | -0.2° | 0.0° | ||
| Norheimsund | -3.9° | 1.3° | ||
| Odda | -5.5° | -1.1° | ||
| Sture | -6.1° | -3.9° | ||
Siste debattinnlegg