National Geographic journalisten Andrew Evans la merke til at det var blondiner i bikini i hver en park i Bergen, da han var her i slutten av mai.
National Geographic journalisten Andrew Evans la merke til at det var blondiner i bikini i hver en park i Bergen, da han var her i slutten av mai. Foto: MAGNE TURØY/SKJERMDUMP FRA TWITTER

«Bergen er det mest solfylte stedet på jord»

National Geographic-journalist Andrew Evans blogger om Bergen.

Linn Engesvik
Linn Engesvik Profil E-post
Publisert 11.06.2012 kl 18:56 Oppdatert 12.06.2012 kl 12:52

Tips en venn på e-post:

Andrew Evans reiser verden rundt i jobben som National Geographic-journalist, og er kjent som Digital Nomad.

Da han nylig var i Norge fikk han oppleve Bergen på sitt aller beste. Han opplevde Bergen som det mest solfylte stedet og bergenserne som de mest sporty folkene i verden.

– MEST SPORTY I VERDEN

«Bergen is the sunniest place on earth: warm, inviting, and inhabited by some of the sportiest folk on earth. That was my experience and that’s how I’ll remember it», skriver han på National Geographic-bloggen Digital Nomad.

Evans har også Twitret om sin solfylte bergensopplevelse, til de over 16 000 Twitter-følgerne han har.

– Det regner 235 dager i året i Bergen. Heldigvis var jeg der de dagene det ikke gjorde det, skrev han. '

ELSKER NORGE

Ifølge Evans måtte han kle av seg og tørke svetten da han kom med ferge til Bergen, og over alt hvor han var så han mennesker som solte seg, forteller han.

«Rather, the sun shone so brightly that the entire city took off most of their clothes and worshiped the heat. Everywhere I walked, people were soaking in the sun—in the park, blond girls sunbathed in bikinis, students played beach volleyball and steak-scented smoke rose up from happy backyard barbecues», meddeler han.

Dette og resten av norgesopplevelsene har tydeligvis gitt mersmak. Ifølge VG Nett var ikke tre uker nok for Evans. Han vil tilbake på ferie.

– Det er et land som fortjener et helt liv.

– Norge er vidstrakt og vilt. Jeg elsker det. Og samtidig som det er vilt, er det sivilisert. Jeg gikk på truger over Hardanger, i snøstorm. Og 45 minutter senere var jeg på et førsteklasses spa og drakk te, sier den erfarne reisejournalisten til avisen.

Endelig sommer!

...

Bergen stråler! Har du et blinkskudd, send det til leserbilde@ba.no eller bafoto til 2229.

Se bildene


På forsiden nå


...

Bil i fjellveggen i Fyllingsdalen

nyheter
To personer sendt til sykehus.
Les mer

...

– Vil ikke leve livet alene

puls
Hennes mann døde av kreft for åtte år siden. Nå vil Birthe Larsen finne kjærligheten på TV.
Les mer

...

Strøm-Erichsen sykmeldt etter fall på fjelltur

nyheter
Forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap) er sykmeldt i en uke etter at hun falt og skadet seg på fjelltur i pinsen.
Les mer

Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Karl Espen Iversen
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Nyhetsredaktør digitale medier: Jonas Mjaaland

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.