Tøffest av alle

Arild Edinsen (31) vant en Bentley veteranbil, etter at siste motstander mistet balansen etter 48 timer.

Lei av tiggerne i sentrum?

Ja
Nei
Vet ikke

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 1952

Seriedebuten i bilder

Erik Huseklepp

Brann spilte 0-0 mot Haugesund på Brann stadion lørdag 13. mars 2010.

Se bildene!
Den fargerike husrekken på Klosteret vant BAs fasadepris 2009.

Klare for ny fasadekåring

bolig I fjor ble denne husrekken kåret til Bergens fineste fasade. Nå har du sjansen til å bestemme hvem som får prisen i år. Les mer og send forslag!

Summ her

Har du noe på hjertet? Send inn din summetone her.

NAF Aktuelt

Terningkast: 5

Svensk dynamitt

spillarkivet De har gitt oss Volvo, Ikea og Battlefield. Ikke rart vi må like svenskene. Les mer

Terningkast: 5

Fartsfylt klisjé

spillarkivet «Final Fantasy XIII» kostet en formue, er mer svulstig enn en Aune Sand-film, men gir god underholdning for pengene. Les mer

Terningkast: 4

Absurd og fascinerende

kinoguiden Ingar Helge Gimle blir nesten Sven O. Høiby i denne severdige filmen om kjendisbladenes absurde univers. Alt har en pris. Både Høiby og Melnæs betaler den. Les mer

Terningkast: 3

Lettfordøyelig søtsuppe

kinoguiden Den eneste grunnen til at denne filmen i det hele tatt har vært omtalt i Oscar-sammenheng heter Sandra Bullock. Det er bare nesten grunn god nok. les mer og se trailer

Kaspar Synnevåg

Publisert 14.09.2003 kl 12:58 Oppdatert 15.09.2003 kl 08:05

Tips en venn på e-post:

Arild Edinsen etter at han har vunnet bentleyen til 250 000 kroner. Foto: Kaspar Synnevåg

– Jeg var bare tre sekunder fra å måtte bryte selv, sier den lykkelige veteranbileieren til BA, minutter etter at seieren er i boks.

Det var det ingen av tilskuerne på Torgallmenningen som kunne se. I 48 timer i strekk sto løytnanten fra Haakonsvern ubevegelig. Med et innbitt ansiktsuttrykk og med blikket fast rettet mot premien, seilte han tidlig opp som den store favoritten blant arrangører og tilskuere.

HOLDT FOKUS

Like etter klokken 1200 i går mistet siste motstander, Thomas Hagen (30) ballansen, og røk ut av konkurransen. Det skjedde 48 timer etter at i alt 62 deltakere startet fredag. Startavgiften var på 3000 kroner, og inntektene går uavkortet til kreftsaken.

Ifølge reglene vant den som lengst kunne stå i ro mens han holdt seg til et tau bundet til bilen. Verken Arild eller de som støttet ham var noensinne i tvil om at det skulle bli ham.

– Han sa han skulle klare det, og vi trodde ham, sier kameratene Eirik Fretland og Sture Haaland. De to sponset startavgiften hans, og er nå medeiere av bilen.

– Han er så utrolig flink til å fokusere. De siste to døgnene har ikke Arild vært mentalt til stede på Torgallmenningen. Han har vært ute og kjørt i den nye bilen sin, ler Sture fornøyd.

FIKK 375 000 KRONER

Arrangør Anthony Hill er overrasket over hvor lenge de siste klarte å holde ut.

– Jeg hadde trodd vi skulle holde på i mellom et og halvannet døgn. 48 timer er helt utrolig, sier Hill begeistret. Han hadde i går ettermiddag fått inn 375 000 kroner til Therese Heggs minnefond og Kreftforreningens aksjon «Kunstglede for livsglede».

Vinneren selv sammenligner konkurransen med helvetesuken han i sin tid var igjennom på befalskolen.

– Jeg hadde grusomt vondt i beinene, men fikk ikke røre meg. Dette var som å gjenoppleve det verste fra helvetesuken, sier vinneren selv.

Hva Arild skal gjøre med bilen har han ennå ikke bestemt seg for.

– Kanskje jeg selger den etter hvert. Først skal jeg i hvert fall kjøre litt rundt med den.

Pappa Niclas Forsberg, døtrene Marlen (4 1/2) og Victoria (1) og mamma Merethe Nygård i bassenget i Vannkanten (16.03.2010).

Bader trygt i renset vann

nyheter Med parasitter i vannet er bading og dusjing risikosport for småbarn i Loddefjord, men i bassenget i Vannkanten kan de boltre seg fritt. Les mer

Johan Fredrik Odfjell (11.03.2010).

– Statsråden taler med to tunger

politikk Johan Fredrik Odfjell er forbauset over meldingene om at olje- og energiminister Terje-Riis Johansen går inn for kraftlinjen i Hardanger. Les mer

Som et studentprosjekt ved Westerdals School of Communication ble det laget modeller av høyspentmaster, som ble plassert ulike steder i Oslo. Her er de i Vigelandsparken (12.12.2009).

– Voldtekt av nasjonalarven vår!

politikk – Dette hadde de ikke gjort i Oslo, sier Ole-Kristoffer Dahl Trellevik, som laget monstermaster i hovedstaden. Les mer

En mann ble slått i ansiktet med skaftet på en kniv på Øvre Ole Bulls plass. Her er offeret med politiet ved Den blå steinen (16.03.2010).

Slått i ansiktet med kniv

nyheter Politiet rykket ut etter melding om voldsepisode på Øvre Ole Bulls plass. Les mer

«Hoppemannen» hopper i fred for politiet

irix Mannen som kontakter barn for å få dem til å hoppe på seg, er tilbake. Les mer

Mest lest nå

internett@ba.no

TIPS BA

internett@ba.no
MMS med kodeord BAfoto til 2229

Mest populære bildeserier

Kul, retro og moderne

motormagasinet Er du på jakt etter en liten, sikker, miljøsnill og kul småbil til bykjøring, lokalkjøring eller som nummer to-bil, er det vel verdt å sjekke ut nye Fiat 500. Les mer

Rekordvinter for bilhjelp

motormagasinet Det kraftige snøfallet har ført til at bilbergerne er i ferd med å legge bak seg sin travleste vinter noen gang. Les mer

Ev 16 Voss - Trengereid
Vær- og føreforhold:
Bart og vått og fare for glatte partier.
Ev 16 Trengereid - Voss (Jamnatunnelen)
Redusert framkommelighet:
Innsnevring og nedsatt hastighet til 50 km/t på grunn av opprydningsarbeid.
Ev 16 Trengereid - Voss, ved Hettetunnelen
Redusert framkommelighet:
Lysregulering på grunn av vegarbeid. Arbeidet ventes avsluttet 01.06.2010.
Ev 16 Voss - Gudvangen
Vær- og føreforhold:
Bart og vått, fare for glatte partier.
Ev 39 Vågsbotn - Nygårdstangen (Fløyfjell tunnel), i retning mot Nygårdstangen
Midlertidig stengt:
Stengt på grunn av vedlikeholdsarbeid i periodene: Tirsdag og torsdag fra 22:00...
Flere meldinger Kilde: Statens vegvesen
Været
  i dag i morgen
Fisketorget   5.2°   5.9°
Flesland   4.5°   4.9°
Fløyen   3.1°   3.8°
Voss   5.6°   7.0°
Kvamskogen   2.2°   3.3°
Marsteinen   4.1°   4.6°
Kleppestø   4.7°   5.2°
Straume   4.9°   5.4°
Knarvik   4.9°   5.5°
Fitjar   5.3°   6.2°
Hardangerv.   -1.9°   0.5°
Haukeli   -1.1°   1.1°
Kokstad   4.2°   4.7°
Norheimsund   4.0°   5.2°
Odda   6.7°   8.3°
Os   3.4°   4.2°
Sture   4.4°   4.2°

Arbeid og Penger

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.

Snøen i Bergen

Denne bilen spant godt i Fjellveien. Etter litt dyttehjelp kom den seg videre.

Snøen har både skapt glede og frustrasjon i vinter. Se bildene!

Les mer

Stor billedserie av Bybanen

Bybane på Sletten.

Se Bybanen i Bybildet

Stor billedserie av Bybanen

Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Kjersti Rasmussen
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Redaktør: Kjell-Eirik Mikkelsen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar