– Hva er gjennomsnittlig? Spør Herman Friele da BA spør om han og bergenserne har mer sex enn andre.
Borgermesteren ligger like bak Davy når østlendinger og bergensere vurderer hvem som er den mest typiske bergenseren. Han er stolt av at folk oppfatter ham som en erkebergenser.
– Jeg har jo bodd her i byen i flere hundre år, hadde jeg nesten sagt, sier Friele, med tenke på familiebakgrunnen sin. Kaffekongen synes også det er positivt at østlendingene tror bergenserne har mye sex.
– Jeg har jo lenge ment at «bergenserne burde ligge seg sammen og gjøre nokke», fordi fødselstallene kunne vært høyere. Nå kan vi jo håpe at denne nyheten fører til økt aktivitet.
– Har du selv mer sex enn folk fra resten av landet?
– Haha! Jeg vet ikke hva gjennomsnittet er, humrer Friele.
– Vi har mer sex
– Vi har sikkert mer sex i Bergen, sier Kjersti Bergesen (bildet). TV 2s hjelpekokk tror østlendingene har rett når de sier bergenserne har mer sex enn andre.
– Det er vel en kjent sak at det er bergensere og nordlendinger som er på topp.
Hun er ikke helt enig i at Davy Wathne er en typisk bergenser.
– Han har trekk som er typisk bergenske, på den annen side er det ikke mange som er som ham. Jeg vil heller kalle ham en unik bergenser, sier Bergesen.
Lite sex i Bergen
– Jeg har aldri opplevd Bergen som noen sex-metropol, sier Erling Gjelsvik (bildet). Forfatteren og erkebergenseren tviler ikke på at hans byborgere skryter av å ha et heftig sex-liv.
– Men at østlendingene også tror på at vi har det? Det kan tyde på at bergenserne har lyktes med skrytet sitt, humrer Gjelsvik. – Davy er svært intelligent, og han kan latin. Hvis han er en typisk bergenser ligger vi godt an!
Mer sex enn andre
– At bergenserne har mer sex enn andre kan jeg bekrefte, sier Christine Hope (bildet) skråsikkert. Komikeren er født i Bergen, og har bodd her de siste 12 årene. Selv om hun bodde på Stord som barn, kaller hun seg bergenser. Hope tror bergenserne skaper et inntrykk av at de har mye sex fordi de er pågående og utadvendte.
– En må jo stå på hvis det skal bli noe på en. Og det er bergenserne i stand til, men all sin selvtillit, tror TV-komikeren.
– Mindre alvorlig
– Bergenserne tar ikke alt så seriøst. Med mindre noen kritiserer byen vår eller Brann tåler vi det meste, sier Benedicte Rasmussen (bildet). TV 2s værdame ønsker ikke å kommentere sex-spørsmålet, men valget av Davy som byens fremste representant støtter hun fullt ut.
– Han er virkelig en typisk bergenser. Og han er kjempemorsom, skryter Benedicte.
Store køer fra Åsane mot Sentrum
Tre personer alvorlig skadd i fallulykke i Verdal
info og tjenester Send en hilsen gjennom BA. Husk innsendingsfristen! Les mer
Les hva studentene forteller om møblene sine og forventingene til møbelmessen.
Se bildeneDen nye helikopterplattformen på Haukeland ligger luftig til. BA ble med opp på den nye konstruksjonen.
Se bildene!Parkering er vanskelig. I hvert fall etter disse resultatene å dømme. Send oss gjerne dine beste parkeringsbilder på leserbilde@ba.no
Se mer enn 300 bildermotormagasinet – Jeg trodde ikke mine egne øyne, og måtte klype meg i armen for å kjenne om jeg var ved mine fulle fem. Les mer
Stengt på grunn av vedlikeholdsarbeid. Omkjøring er skiltet. Utrykningskjøret...
Bart og vått.
Manuell dirigering og lysregulering på grunn av vegarbeid i periodene: Mandag...
| I dag | I morgen | |||
| Fisketorget | 2.3° | 1.8° | ||
| Flesland | 0.6° | 0.8° | ||
| Fløyen | 2.0° | 1.5° | ||
| Voss | -1.2° | -0.8° | ||
| Kvamskogen | -2.1° | -3.0° | ||
| Marsteinen | 1.5° | 2.4° | ||
| Os | 0.4° | 0.5° | ||
| Straume | 1.3° | 1.1° | ||
| Knarvik | 0.6° | 0.4° | ||
| Fitjar | -0.0° | 0.2° | ||
| Hardangerv. | -13.0° | -10.2° | ||
| Haukeli | -8.8° | -6.5° | ||
| Kokstad | 0.4° | 0.3° | ||
| Norheimsund | 1.3° | 0.0° | ||
| Odda | -1.5° | -1.5° | ||
| Sture | -5.1° | -0.7° | ||
Jobbmagasinet Universitetet i Oslo (UiO) ønsker å kaste ut trege studenter. Nesten 5.000 er i faresonen. Les mer
Siste debattinnlegg