Mann pågrepet i Øygarden.
Natt til fredag ble en bil stjålet fra Ågotnes Hotell på Sotra. I løpet av morgentimene fredag fikk politiet flere meldinger fra folk i Øygarden som reagerte på merkelig kjøring fra en Caravelle.
– Det viste seg å være den stjålne bilen, og både lokalt politi og UP har hatt en patrulje i kommunen for å se etter bilen, sier operasjonsleder i Hordaland politidistrikt Walter Fosse til BA.no.
Rundt klokken 1030 ble mannen, en mann midt i 30-årene pågrepet av politiet på Rong i Øygarden.
– Han ble funnet sittende bak rattet i bilen bak Rong senter. I bilen fant vi også en del gjenstander vi mistenker mannen å ha stjålet fra en brakke der bilen forsvant fra, sier Fosse.
Mannen blir nå fremstilt for utvidet blodprøve, før jurister må ta stilling til om han skal settes i fengslig forvaring.
Fosse sier til BA.no at de er takknemlige for at tips fra publikum førte til at den rusede biltyven ble pågrepet.