40 prosent færre avganger

Bergen har landets dårlige bussruter. Det kom frem etter at Tide i går innførte sommerruter på bussene.

Publisert 27.06.2007 kl 06:00 Oppdatert 27.06.2007 kl 08:04

Tips en venn på e-post:

Til tross for at busstilbudet nesten er halvert, er det ikke så mange som er misfornøyd med Tide, mener markedssjef i selskapet, Kaare Enæs.
Til tross for at busstilbudet nesten er halvert, er det ikke så mange som er misfornøyd med Tide, mener markedssjef i selskapet, Kaare Enæs. Foto: Arkiv

* Politikk

Fra i går har Tide 40 prosent færre avganger i Bergen, men det er det få som bryr seg, hevder Tide.

- Vi har cirka 50 prosent færre passasjerer på bussene i ferietiden, og reduserer rutene med 40 prosent, sier informasjons- og markedssjef i Tide, Kaare Enæs.

- FÆRRE TAR BUSSEN
Oslo, Trondheim og Stavanger reduserer tilbudet med respektive 10, 20 og 30 prosent, og passasjertallene reduseres omrent i samsvar med dette.

- Dersom vi ikke reduserer tilbudet i sommermånedene, måtte vi ha redusert tilbudet noe ellers i året, sier Enæs.

Også ferieavviklingen internt i Tide er en faktor som bidrar til at de må redusere avgangene.

- Kan ikke den store nedgangen i passasjerer om sommeren ha sammenheng med at tilbudet er så redusert?

- Det kan være flere faktorer som påvirker, men det er også mange færre som tar bussen om sommeren.

- IKKE VANSKELIGE
- Skoleelever og studenter har ferie, og folk flest reiser gjerne vekk noen uker. Vi reduserer ikke tilbudet for å være vanskelige, men fordi det er den beste løsningen, poengterer Enæs.

Enæs avkrefter at de får mange sinte telefoner fra kundene i forbindelse med sommerrutene.

- Folk flest har forståelse for at vi gjør det på denne måten. Vi forstår selvfølgelig at det er irriterende for de som mister sin buss, men det er relativt få negative tilbakemeldinger.


Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Pål Herstad
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Digitalredaktør: Eva S. Johansen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.