- Det er ikke nok å vise til at fylket tar over kollektivtrafikken i 2008. Politikerne må sørge for at Bergen bidrar like mye!
Det tordnet fra avtroppende administrerende direktør i Bergen Næringsråd Helge Dyrnes, etter at partitoppene i bystyret hadde forklart seg om buss, bane og vei foran næringslivet i selskapssalen på Grand.
- Skal man få folk til å bruke kollektivtransport er det snakk om å skyte penger inn for å få et bedre tilbud. Nå bruker Bergen kommune 90 millioner kroner på kollektivtilbudet. I 2008 tar fylket over. Vi forlanger at fylket bidrar med like mye penger, og at Bergen opprettholder sin bruk: Altså dobbel satsing, sier Dyrnes til BA.
SATS HARDT
79,5 prosent av 350 medlemsbedrifter svarer Næringsrådet følgende i en
undersøkelse:
- Vi trenger et nytt og effektivt kollektivsystem i byen. Det er det som skal til, sier Dyrnes.
- Ser vi et næringsråd som anbefaler å stemme rødgrønt?
- Vi anbefaler medlemmene å studere hva partene står for, og hva de svarer på de spørsmålene som er viktigst, svarer Dyrnes.