Ap frir til KrF og Venstre

Klokken 1400 setter Frp og Krf seg til forhandlingsbordet hos Monica Mæland (H) igjen. Men Ap har heller ikke gitt opp byrådsdrømmen.

Elin Madsen
Elin Madsen Profil E-post
Trond Olav Skrunes E-post
Publisert 12.09.2007 kl 13:51 Oppdatert 12.09.2007 kl 14:20

Tips en venn på e-post:

...
Arbeiderpartiet nekter å gi opp drømmen om et nytt byråd i Bergen. - Vi er fortsatt optimister, sier byrådslederkandidat Terje Ohnstad og ordførerkandidat Ruth Grung. Foto: Skjalg Ekeland
Byrådslederkandidat Terje Ohnstad (Ap) og ordførerkandidat Ruth Grung (Ap) tviholdt på håpet om at Ap kunne danne nytt rødgrønt byråd. Her sammen med valgforsker Frank Aarebrot, som ikke legger skjul på at han er Ap-mann (10.09.2007).
Byrådslederkandidat Terje Ohnstad (Ap) og ordførerkandidat Ruth Grung (Ap) tviholdt på håpet om at Ap kunne danne nytt rødgrønt byråd. Her sammen med valgforsker Frank Aarebrot, som ikke legger skjul på at han er Ap-mann (10.09.2007). Foto: Skjalg Ekeland

I formiddag takket venstre for seg, og var dermed ute av et eventuelt byråd med Høyre og Fremskrittspartiet som de største partiene. Klokken 1400 fortsetter Høyre og Frp forhandlingene sammen med Kristelig Folkeparti i det som kan bli en blågul koalisjon.

INVITASJON FRA AP
Samtidig er det klart at har Arbeiderpartiet ikke har gitt opp drømmen om å få styre Bergen igjen. Etter at det ble kjent at Venstre ikke vil styre sammen med Frp, har Ap kastet seg på.

Nå har Ap sendt invitasjon til Venstre og kristelig Folkeparti. For Bergen Ap kan tenke seg å styre sammen med både de kristne og venstrefolk.

I invitasjonen er det listet opp en rekke punkter de kan tenke seg å samarbeide med KrF og Venstre om:

  • Bybane
  • Miljø
  • Skjenkepolitikk
  • Avfallspolitikk
  • Eldrepolitikk
  • Eiendomsskatt

Nå er det kanskje ikke noen bombe at denne invitasjonen til et rød-grønt-gult samarbeid kommer. Allerede valgnatten varslet Jens Stoltenberg at et slikt samarbeid kunne være aktuelt, i Oslo og i Bergen.

Nettmøter før valget

Laila Dåvøy var nervøs og optimistisk etter NRKs første valgmåling klokken åtte i går.

Laila Dåvøy svarte leserne

nettmøterKrF-toppen stilte på nettmøte på BA.no dagen før stortingsvalget. Les nettmøte


...

Anne-Grete svarte BA-leserne

nettmøterForsvarsministeren møtte BA-leserne på nett. Les nettmøte

Torstein Dahle, leder i Rødt.

Slik svarte Torstein Dahle

nettmøterTorstein Dahle stilte på nettmøte på BA.no onsdag klokken 1000. Les nettmøte

Lars Sponheim i nettmøte

nettmøterVentsres Lars Sponheim og Lars-Henrik Paarup Michelsen svarte leserne i nettmøte.Les nettmøte

Lysbakken svarte leserne

nettmøterAudun Lysbakken, nestleder i SV, svarte leserne i nettmøte.Les nettmøte

Kjersti Toppe i nettmøte

nettmøterKjersti Toppe (Sp) svarte BA.nos lesere tirsdag ettermiddag.Les nettmøte

...

Arne Sortevik møtte leserne

nettmøterArne Sortevik stilte på nettmøte i BA.no fredag 21. august. Les nettmøte

Slik er partiene på nett










Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Pål Herstad
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Digitalredaktør: Eva S. Johansen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.