– 20 drept i kamper

Egyptiske bakkestyrker og kampfly angrep opprørere på Sinai-halvøya natt til søndag. 20 opprørere er blitt drept, ifølge militæret i landet.

Publisert 08.08.2012 kl 08:08 Oppdatert 08.08.2012 kl 08:09

Tips en venn på e-post:

Regjeringsstyrkene iverksatte operasjonen etter at væpnede menn angrep veisperringer og sikkerhetsstyrker flere steder på halvøya.

– Vi har lyktes med å gå inn i landsbyen al-Toumah, hvor vi drepte 20 terrorister og ødela tre pansrede kjøretøyer, sier en kilde i hæren til nyhetsbyrået Reuters.

Tirsdag kveld var det skuddvekslinger mellom opprørere og egyptiske sikkerhetsstyrker blant annet i byen al-Arish. Det er uklart hvor mange som ble såret her.

I helgen ble 16 egyptiske grensevakter drept av opprørere i nærheten av grensa mot Israel på Sinai-halvøya. (ANB-NTB)

...
Tirsdag kveld var det skuddvekslinger mellom opprørere og egyptiske sikkerhetsstyrker blant annet i byen al-Arish. Det er uklart hvor mange som ble såret her. Dette bildet er fra tidligere kamper i Egypt. Foto: AP video


På forsiden nå


...

99,6 prosent i rute

nyheter
Om fire uker kan du ta Bybanen til Lagunen.
Les mer

...

Dette husker ikke Sarpsborg-treneren

brann
Brian Deane spilte treningskampen mot Brann da Paul Ince klikket på Joachim Walltin i 2001.
Les mer

...

Fant penger hos mistenkt eldreraner

krim
Videobilder fra bank og buss samt pengebeslag knytter 28-åringen til det grove ranet mot en eldre kvinne i Loddefjord, mener politiet.
Les mer

...

Vil lokke bilister til å dele bil

nyheter
Gratis parkering er et av lokkemidlene Statens vegvesen i Bergen tar i bruk for å få bilister til å kjøre sammen. Håpet er at mer samkjøring skal redusere bilkøene.
Les mer

Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Karl Espen Iversen
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Nyhetsredaktør digitale medier: Jonas Mjaaland

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.