Som eneste band utenom The Aller Værste! (TAV!) ble Shjakk utgitt på TAV!s egen label, Den Gode Hensigt.
Ikke nok med dét; singelen ble produsert av TAV!s egen produsent, Freddi Fiord, alias Sverre Knudsen.
Så var musikken også en slags ska-pønk, ikke ulikt det TAV! holdt på med. Singelen ble spilt inn i mai 1980 i følge baksiden, men utgitt først året etter i følge etiketten – hvorfor?
Vi har fra usikre kilder opplysninger om at gruppen var fra Paradis.
Bassist Jan Reed-Larsen har vi sett i mange live-sammenhenger siden, og han har deltatt på innspillinger med så forskjellige artister som Jarle Zimmerman, Disorient og Helén Eriksen. Knut Sundal ga ut plate med Max Axe. Mer vet vi ikke om medlemmenes musikalske liv post-Shjakk.
LES OGSÅ:
Grease på norsk
Det e' ikkje eg så har tatt det, det e' Løtvedt!
Plumbo, Tommy Fredvang og Malin sang seg til finalen. Se bildene fra MGP-delfinalen i Larvik!
Se bildene!puls «W.E.» er et romantisk drama skrevet og regissert av en av musikkverdenens største stjerner, Madonna. Bortsett fra å være mamma, er filmen den tøffeste oppgaven hun har tatt på seg, sier hun selv.
Se videoen herVi viser deg de hotteste og nyeste trendene fra Gave- og interiørmessen i Lillestrøm.
Se bildene herNora Foss Al-Jabri gikk til topps i den første delfinalen i Melodi Grand Prix på Ørland.
Se alle bildene!Hva skjer i Bergen | ||
spillarkivet Greit gjensyn for vennegjengen, men et utdatert pliktløp for ensomme ulver. Les mer
Siste debattinnlegg