Jørgen H. Nilsen, Karoline Stemre, Sindre Kvalvåg Jacobsen spiller hovedrollene i Vegas. Foto: Filmweb

Reagerer på filmtrailer

Mens ungene venter på Harry Potter på Bergen Kino, dukker en erigert penis opp på lerretet.

Chand spilte for kreftsaken

Chand Torsvik sang frem engler for pasientene på Haukeland sykehus. Lørdag spiller han på Festplassen.

Holdt to konserter på Haukeland sykehus.

Se bildeserie!

Hordablæsten

Solveig Risa (9) er på Hordablæsten for første gang. Lillesøster Ingrid passer på at alt går riktig for seg. I bakgrunnen medspille Karina Farnes (9).

1600 barn og ungdommer fra hele Hordaland er med på Hordablæsten i Grieghallen.

Se bildeserie!

50 Cent i Bergen

50 Cent klarte å forvandle Aulaen på NHH til en gangsta-bule med sitt høyoktan hiphop-show.

Les mer

Oscar utdelingen

Bylarm 2010

Bjørn Hellfuck-konserten på Bylarm ble belønnet med en ener av VGs anmelder, Stein Østbø. - Jeg har ikke noe behov for å utdype mine anmeldelser. I dette tilfellet tror jeg denne Hellfuck skal være glad for det, skriver han i en SMS til BA.

Sjekke høydepunktene fra Bylarm i Oslo.

Se bildeserie!

Bjørn Hellfuck i Grieghallen

Se bildene fra konserten lørdag 13.februar.

Les mer

Dolks gatekunst

Dolk er representert i det nye bygget til Kvarteret.
Fra filmen "En ganske snill mann".
Terningkast: 5

Mat, sex og faenskap

film Hans Petter Molands nye film «En ganske snill mann» er en mørk humørspreder av internasjonal klasse.

Les mer

Terningkast: 5

Mr. Nobody

kinoguiden «Mr. Nobody» er en metafysisk sci-fi-film som leker seg med luftige temaer som tid, rom, alternative dimensjoner og konsekvensene av de små valgene vi gjør – impulsive avgjørelser som ender opp med å sende livene våre i helt nye retninger. Les mer og se trailer

Siste nyheter

Bildene fra MGP-finalen

Frank Johnsen

Publisert 06.08.2009 kl 07:30 Oppdatert 06.08.2009 kl 10:58

Tips en venn på e-post:

Lars Vaular og Roar Ruus Finsås står bak låten "Solbriller på", årets store sommerslager.
? Jeg tror ikke et kjapt glimt av en tiss er verre enn å se to timer av Harry Potter, mener Lars Vaular, som sammen med Roar Ruus Finsås står bak låten "Solbriller på", årets store sommerslager. Foto: Arne Ristesund
? Vi har ingen problemer med å forsvare at videoen blir vist, sier kinosjef Elisabeth Halvorsen. Foto: Camilla Smistad Tofterå

35 000 bergensere har sett den erigerte penisen i Lars Vaulars musikkvideo «Solbriller på», som går som forfilm til den siste «Harry Potter»-filmen. Nå har det kommet reaksjoner.

Det korte glimtet er hentet fra Gunnar Vikenes spillefilm «Vegas», som får kinopremiere 23. september. Det er produsentene bak filmen som har laget denne spesielle videoutgaven av Lars Vaular-låten.

– Jeg tror ikke et kjapt glimt av en tiss er verre enn å se to timer av Harry Potter, mener Vaular selv.

Det aktuelle filmbildet er tatt fra en forførelsesscene i spillefilmen, som er en tøff og realistisk ungdomsskildring lagt til Bergen.

Siden traileren til «Vegas» først var klar i går, er det låten «Solbriller på» – som også har en tydelig plass i filmen – som har blitt brukt i markedsføringsøyemed. Her er det med flere klipp fra «Vegas».

– Vi har fått noen reaksjoner fra foreldre som har vært på «Harry Potter» med litt yngre barn. De har kontaktet personalet og uttrykt at de synes glimtet var upassende, sier kinodirektør Elisabeth Halvorsen til BA.

– IKKE MANGE: Sett i lys av at «Harry Potter og Halvblodsprinsen» er sett av 35 000 i Bergen, føler hun ikke at reaksjonene har vært mange.

– «Vegas» og «Harry Potter» har litt samme målgruppe. Vi har i hvert fall ingen problemer med å forsvare at musikkvideoen vises på kinoen, sier Halvorsen.

Norsk Filmtilsyn vurderte «Solbriller på» før den ble sluppet fri til kinovisning. De mente at glimtet av den erigerte penisen var så kjapt, at det ikke kunne volde noen skade. Derfor er videoen tillatt vist for alle aldersgrupper.

I går ble den offisielle traileren til «Vegas» offentliggjort. Der er det ingen klipp fra den aktuelle sexscenen.

– Vi følte at disse scenene var så mye brukt i musikkvideoen, at vi ville fokusere på andre ting i filmen, sier produsent Maria Ekerhovd i Kong Film til BA.

Hun er imponert over at såpass mange har fått med seg den erigerte penisen i musikkvideoen.

– I filmen blir scenen litt lengre. Men ikke så lang at 11-års grensen skal være truet.

– Sexscenen er viktig i filmen?

– Ja. For målgruppen tror vi den er viktig, uten at den bør være problematisk for noen. Jeg har i hvert fall fått mange positive tilbakemeldinger på videoen.

– Snakker vi ekte saker?

– På ingen måte. Den er laget av gummi, sier Ekerhovd og ler.

«Solbriller på» vises foran «Harry Potter»-filmen på 20 norske kinoer, inkludert Oslo og Trondheim. Til nå har snart en halv million nordmenn sett både musikkvideoen og det erigerte glimtet.

Under kan du se videoen:

Se torsken, se torsken...

nyheter Det er ikke bare i bergensområdet det taes enorme fisker... Les mer

Bergenser vant Finnmarksløpet

sport Tusen kilometers blodslit vunnet av Ralph Johannessen Les mer

Krisemøte i Bergen

nyheter Svikt i gavestrømmen har ført til intern strid i Misjonsselskapet. Les mer

– Nytteløst

nyheter Taxisjåfører fortviler over bilvaskforbudet. Les mer

Folkemøte om miljøgaten i Arna (18.03.2010).

Opprør mot byrådet

politikk Folk samlet seg i hopetall på protestmøte mot byrådets «miljøgate» i Ytre Arna. Nå kan det bli omkamp i bystyret. Les mer

Mest lest nå

Oppdrag Demo

Sjekk all musikken

Her han du spille av og laste ned bidragene til Oppdrag Demo.

Spill musikken

Slik gjør du!

demo Send oss din musikk og konkurrer om kjempepremier! Les mer

Terningkast: 5

Svensk dynamitt

spillarkivet De har gitt oss Volvo, Ikea og Battlefield. Ikke rart vi må like svenskene. Les mer

Terningkast: 5

Fartsfylt klisjé

spillarkivet «Final Fantasy XIII» kostet en formue, er mer svulstig enn en Aune Sand-film, men gir god underholdning for pengene. Les mer

Terningkast: 5

Salme for en søster

Susanne Sundfør går i svart. Og ser lyset. Les mer
Terningkast: 5

Varg tilbake

Endelig er han tilbake! Mannen med de mange navn. Les mer

Film

musikk Her ser du Student TV Les mer

Grammy Awards i bilder

Rihanna poserer for kamera.

Beyonce skrev Grammy-historie med seks priser.

Se bildene fra showet!

Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Kjersti Rasmussen
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Redaktør: Kjell-Eirik Mikkelsen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar