Vestlandshallen (BA):: Endelig! Nå rocker Depeche Mode Vestlandshallen - et halvt år på etterskudd.
I kveld var det endelig klart for konsert med Depeche Mode. – Vi har ventet lenge, sier Patrick Granstrøm og Vilde Aarbø.
18-åringene skulle egentlig på konsert med favorittbandet sommeren 2009, men den ble som kjent utsatt.
MINUSGRADER: – Vi så for oss at konserten skulle være på en fin sommerdag da vi kjøpte billettene, sier Vilde mens hun står utenfor Vestlandshallen i minusgrader.
Vinterværet legger likevel ingen demper på forventningene i køen.
Frode Steffensen, Tore Ramstad Urke, Arne D.S. Haldorsen har stått i kø i snart tre kvarter.
– Jeg har vært fan siden 1982 og så dem første gang på konsert i Oslo i 1986, sier Frode fra Kragerø.
FØLGER BANDET: Fredagens konsert er den 88. av totalt 102 i rekken som har fått navnet «Tour of The Universe».
Depeche Mode startet touren i Luxembourg 6. mai 2009 og avslutter med to konserter i Tyskland.
I køen utenfor Vestlandshallen står Bob McCallister som har fulgt favorittbandet på deler av veien.
Han er fra Skottland og ser bandet for 32. gang på under ett år.
– Las Vegas og Barcelona var klart de beste. Ingenting slår en konsert i Las Vegas, sier han.
FLERE FAVORITTER: Blant de mest kjente klassikerne er «Personal Jesus», «I Feel You», «Enjoy The Silence», «Never Let Me Down Again» og «Precious».
I køen strides det om hvilken låt som er den aller beste, Karin Lagesen forklarer hvorfor.
– Musikken går forbi hjernen og ned i kroppen. De har en katalog på over 200 låter.
– De kan spille hele natten, sier Matti Grevink.
Fremtidig Depeche Mode-fan, Elise Danielsen (9), er på sin aller første konsert.
– De skal tidlig krøkes, sier pappa Stian Danielsen som håper at hun vil like musikken.
– Jeg har spilt musikken for henne, så hun skal kjenne igjen noen av låtene.
ENDELIG: De fleste hadde kledd godt på seg før de stilte seg i kø fredag kveld, men de aller fleste BA snakket med kunne fortelle at de var kalde.
– Jeg håper at det er verdt det, sier Sadaf Aziz (21) som har stått i kø i minusgrader i femti minutter.
Hun skal på konsert sammen med: Martin Skar og Kristin Wangen.
Når køen endelig begynner å bevege seg, stiger forventningene til Karsten Rasmussen og Anne Lise Kolstad.
– Nå begynner det å krible litt, sier Anne Lise.
– Er dere kalde?
– Det er ikke kaldt, det er friskt, svarer Karsten og skynder seg videre og inn til Depeche Mode.
Plumbo, Tommy Fredvang og Malin sang seg til finalen. Se bildene fra MGP-delfinalen i Larvik!
Se bildene!puls «W.E.» er et romantisk drama skrevet og regissert av en av musikkverdenens største stjerner, Madonna. Bortsett fra å være mamma, er filmen den tøffeste oppgaven hun har tatt på seg, sier hun selv.
Se videoen herVi viser deg de hotteste og nyeste trendene fra Gave- og interiørmessen i Lillestrøm.
Se bildene herNora Foss Al-Jabri gikk til topps i den første delfinalen i Melodi Grand Prix på Ørland.
Se alle bildene!Hva skjer i Bergen | ||
spillarkivet Greit gjensyn for vennegjengen, men et utdatert pliktløp for ensomme ulver. Les mer
Siste debattinnlegg