Young Dreams spiller sin første konsert uten savnede Per Kristian Slåttli.
Torsdag skal bergensbandet Young Dreams spille under prestisjefestivalen The
Great Escape i kystbyen Brighton i England.
I forrige uke ble kjent at
bandets fiolinist Per Kristian Slåttli har forsvunnet.
BA vet at konserten i Brighton går som planlagt. Det gjør også en konsert dagen etter - i Paris.
VIKTIG UTSTILLINGSVINDU
I går ettermiddag hadde bandets management MADE og Young Dreams-medlemmene et møte for å diskutere hva de gjør med Brighton-konserten på spillestedet Sticky Mikes Frog Bar på torsdag. Der ble de altså enige om å gjennomføre.
The Great Escape har seilt opp som Storbritannias, og kanskje en av Europas viktigste utstillingsvinduer for ny internasjonal musikk innen sitt segment. Bransjearrangementet booker det de selv kaller «export ready bands» og i løpet av de tre maidagene festivalen arrangeres spiller over 300 band konserter fordelt på 30 scener i Brighton.
Av andre norske artister som spiller på festivalen i år er Razika, Jarle Bernhoft og Philco Fiction.
FORTSETTER LETINGEN
De som organiserer letingen ettter Slåttli har byttet tilholdssted fra Café
Capello i Marken til Sparebankgaten 2. Ifølge en nettside som er opprettet
som infobank for leteaksjonen ble det i går søkt gjennom ubebodde bygg i
Bergen. Bergen Aero Klubb har også gjort grovsøk med fly over byen og
fortsetter med flysøk i dag.
Det ble også annonsert signalement og bilde av Slåttli på Brann Stadion. I tillegg har det blitt hengt opp plakater i blant annet Bergen sentrum, Damsgård, Fjøsanger, Oslo, Kristiansand, Asker og Bærum.