Dette bandet spiller alternativ metal, inspirert av flere av de store internasjonale bandene.
Dette skriver bandet i sin presentasjon:
"Brugada (tidligere Ratamahatta) har spilt sammen i rundt to år og er en artig gjeng på fem, i alderen 15 til 17 år.
Vi spiller alternativ metal med tunge riff og eksotiske trommerytmer, inspirert av Deftones, Rage Against The Machine, Korn og en anelse Tool (vi har også fått høre at vi minner om Seigmenn, Slipknot, Faith No More og tidlig Nirvana etter innspillingen).
Vi øver to-tre dager i uken på garasjeloftet til trommisen, et sted som i og for seg er greit nok, selv om akustikken er dårlig og det er trangt om plassene.
Å vinne noe her hadde vært artig, men det viktigste av alt er å spre musikken sin og glede folk med den, og det er i hovedsak derfor vi sender inn vårt bidrag".
Bandmedlemmer:
- Thomas Haugland, 17 år: vokal
- Audun Djupevåg, 17 år: trommer
- Jon Åsnes, 16 år: bass
- Sindre Tveiterås, 15 år: gitar
- Michael Butz, 15 år: gitar
demo – Nå kommer vi til å flytte inn i øvingslokalet, utbryter Per Kristian Slåttli, når han får høre at Forza har stukket av med seieren i BAs «Oppdrag DEMO!». Toppvinner i 2008