Martha Wainwright er tilbake i oktober med ny plate – som passende nok heter «Come Home To Mama».
Hun er nemlig blitt mamma selv siden forrige studioalbum, til sønnen Arcangelo som ble født i november for snart tre år siden – for tidlig født, mens hun fremdeles var på Europa-turné, og bare en uke etter at hun slapp en liveinnspilling med Edith Piaf-låter.
Og i november dukker hun også opp i Norge på turné, der hun blir å oppleve på Rockefeller i Oslo 28. november.
– Denne platen er en kulminasjon av mine livserfaringer så langt. Jeg gleder meg veldig til å dra ut på veien med familien min og nytt band, sier Wainwright om den kommende utgivelsen.
Til NTB sa hun rett etter at Arcangelo kom til verden:
– Han får venne seg til å reise!
Faren til lille Arcangelo, Brad Albetta, blir med på bass, mens bandet ellers består av Andrew Whiteman på gitar og Matt Johnson, som i sin tid spilte med Jeff Buckley, på trommer.
«Come Home To Mama» henter tittelen fra en linje i den siste låten som moren, Kate McGarrigle, skrev, «Proserpina». Albumet, som er Wainwrights tredje, er produsert av Yuka Honda – kjent blant annet fra samarbeidet med Sean Lennon og Yoko Ono. (ANB-NTB)