Strandgaten (BA): To unge bergensjenter har allerede besøkt ham på hotellrommet.
50 Cent er i byen for å spille under NHHs «Uken», hvor han torsdag kveld blir å finne i aulaen på Handelshøyskolen i Sandviken.
STORT ENTOURAGE: På Bergen Lufthavn Flesland landet det onsdag formiddag et privatfly som kom fra København. Etter det BA får opplyst kom hovedpersonen selv med privatflyet, mens store deler av hans følge på 44 personer, ankom tirsdag.
De skulle sjekke ut fasilitetene, før han var på plass.
Artisten har også med seg G-Unit. «Kongen av Pyrex», Tony Yayo, som var å finne spaserende rundt i C. Sundts gate.
Et par relativt unge bergensjenter fikk audiens hos superstjernen på hotellrommet. Etter en rundt time var moroen over, før jentene igjen var ute i bergensregnet.
VERDENS RIKESTE: 50 Cent debuterte i 1999, men slo for alvor igjennom i 2003. Da som Marshall «Eminem» Mathers protesjé. Albumet «Get Rich Or Die Tryin», som Dr. Dre og Eminem produserte, tok artisten til nye høyder. Han har også spilt inn flere filmer, også i rollen som seg selv.
Musikeren har etablert seg kraftig og har i senere tid, fått både eget klesmerke og plateselskap. De har også en hjelpeorganisasjon kalt G-Unity, som hjelper fattige og belastede områder.
50 Cent troner også øverst blant det som skal være verdens rikeste rappere, sammen med blant andre Jay-Z og P. Diddy. De skal alle være gode for et tosifret millionbeløp.
Superstjernen selv tok seg dessverre ikke tid til å prate med BA, og fikk bare en kontant og streng beskjed av hans følge:
– Ikke begynn nå!