Karin Park. Matias Tellez. Christine Sandtorv. Harmonien-musikere. 20. mai er det stjerneklart i Logen.
Bestillingsverk til Ibsenfestivalens 20 års-jubileum som er iInspirert av Ibsens tolv samtidsskuespill.
Se bildene her
BAs vinekspert Per Randers Haukaas tester hvitviner på kartong. Av tyve kartonger fikk fire en sekser.
Les mer
Den kjente danske skuespilleren spiller i Varg Veum - Skriften på veggen, som har premiere den 27. august.
Les mer
Fotballpub-gründer Paal Davanger og konen Renate åpner dørene til hjemmet sitt.
Se bildeserie!
kinoguiden En debuterende bergensjente og en dansk superstjerne er sentrale når Varg Veum gjenoppstår på kino. Les mer
kinoguiden «Toy Story 2» er trolig tidenes beste animasjonsfilm, men treeren tangerer den. Dette er fabelaktig underholdning for store og små. Les mer og se trailer
|
Eirik Langeland Fjeld
E-post
|
|
| Publisert 14.05.2008 kl 20:50 Oppdatert 14.05.2008 kl 22:59 |
- Samarbeidet mellom popmusikere og filharmonien gir det hele en meget spesiell ramme, sier regionleder ved Redd Barnas regionkontor i Bergen, Solveig Moldrheim.
- Vi håper den vil skape en verdig markering og appellere til et bred publikum.
Tirsdagens konsert er resultatet av et initiativ fra harmonienmusiker Berend Mulder.
Redd Barna og flere samarbeidspartnere står for selve arrangementet, som skal gjøre ære på en av barnas aller fremste rettighetsforkjempere.
- I år er det 85 år siden Eglantyne Jebb forfattet det som ble forløperen til FNs konvensjon om barns rettigheter, sier Moldrheim.
Overskuddet fra konserten skal gå til Redd Barnas ABC-kampanje, som har som mål å kunne tilby utdanning til åtte millioner barn i konfliktrammede områder innen 2010.
I tillegg til Park, Tellez, Sandtorv og harmonien, bidrar Syme, Ralphtronixxx og skuespillere fra Vestlandske teatersenter til forestillingen i Logen.
Mens pop- og elektronikaartistene fremfører egne låter, skal en strykekvartett fra harmonien fremføre Shostakovitch's 8. Det klassiske stykket ble i sin tid skrevet til minne om krigens ofre.
- Vi synes det passer fint i denne sammenhengen, sier initiativtaker og musikalsk ansvarlig, Mulder.
- Nå håper vi på fullt hus slik at mange flere kan bli kjent med kvinnen som nesten ingen har hørt om før, sier Moldrheim.
- I tillegg til det offentliggjorte programmet, kan jeg lovet at én kjent bergensartist til dukker opp. Men hvem det er, vil jeg ikke røpe.
Billetter til konserten koster 300 kroner og kan kjøpes gjennom Billettservice.
Kalenderen fra bergen360 | ||
spillarkivet «Starcraft II» er ingen ny månelanding, men en sabla fint tilskudd i et allerede glimrende spillunivers. Les mer
spillarkivet «Sniper: Ghost Warrior» forsøker å lage en realistisk skarpskytteropplevelse, men ender opp med å skyte på feil blink. Med løskrutt. Les mer
Siste debattinnlegg