Keith Richards må passe seg i trimrommet på SAS Radisson Hotell Bryggen.
Han kjenner selvsagt utmerket godt til historien om Keith Richards palmeklatretur på Fiji. Tross alt var det den som gjorde at SAS Radisson Hotell Bryggen måtte booke totalt om i forbindelse med det planlagte Stones-besøket i juni.
Og da BA peker på de faretruende mange palmene som setter et visst tropisk preg på det ellers så hanseatiske hotellet, rister bare hotellets øverste sjef på hodet.
– Dere skal ikke fjerne dem?
– Nei, de er da ikke så store, slår han fast.
Og det er for så vidt riktig. Palmene som utgjør de grønne innslagene i resepsjonsområdet, i restauranten og baren, er alle ufarlige – neppe mer enn rundt én meter høye. Keith kan sannsynligvis ikke skade seg her, hvis han skulle få et umiddelbart klatrebehov igjen.
Men i bassengområdet, derimot, er palmene av en viss størrelse.
– De skal få stå, gjentar Paulsen, og rister lattermildt på hodet når BA spør om det kanskje er tegnet en ekstraforsikring på dem eller om det skal settes opp sperringer.
For i tillegg til at Rolling Stones har booket rom på hotellet, er hele saunaen, trimrommet og bassengområdet reservert de neste dagene. Dermed kan rullesteinene og deres besetning boltre seg, ta seg en svømme- eller eventuelt klatretur – i fred.