Hello everyone!

Bryggen (BA): Mick vinket, Keith strålte og lo, Ron hilste og Charlie smilte fra øre til øre. Til stor jubel inntok Rolling Stones Bergen i går kveld.

Linn Gjerstad E-post
Publisert 31.08.2006 kl 22:30 Oppdatert 01.09.2006 kl 16:40

Tips en venn på e-post:


– Hallo alle sammen, smilte og vinket en opplagt Mick Jagger til fremmøtt presse og fans.

Han steg ut som den første rullesteinen utenfor SAS-hotellet på Bryggen i går, og var totalt uanfektet av oppstyret som utspilte seg utenfor hotellet på Bryggen i 21-tiden i går.

STORT SIKKERHETSOPPBUD

Mick var iført svart skinnjakke og hadde en lyserosa genser over skuldrene. Han vinket og ropte til folkemengden som hadde stimet sammen foran inngangspartiet.

Da hadde allerede pressen ventet utenfor hotellet i flere timer i påvente av det celebre besøket. Sikkerhetsoppbudet utenfor tok seg ikke opp før Stones-guttene var like rundt svingen.

Bak Jagger kom bilen som fraktet Charlie Watts fra Flesland. Han smilte og vinket som svar på tilropene fra fansen.

Hakk i hel kom Keith Richards halvveis sjanglende, mens han strålte fra øre til øre. Med hatt på hodet og en bok under armen, ble han geleidet av den ene sikkerhetsvakten hele veien inn. Like bak ham kom Ron Wood.

DRYSS AV STJERNER

Rullesteinen landet på Flesland i privatfly i klokken 2040, i et nokså eksentrisk av typen Boing 757. Maskinen var svart og hvitt, og lekkert dekorert med tema fra verdensrommet – planeter og dryss av stjerner var antrukket flyet til herrene som hele Bergen har ventet på i månedsvis.

Og det var ikke få som ventet på dem på flyplassen heller. De berømte rockestjernene fikk benytte seg av flyplassens hoved- og administrative område til selve ankomsten, hvor politi patruljerte for å sørge for at sikkerheten var i toppklasse.

Etter en rimelig rask innlosjering inn i landet kjørte bandet i kortesje av sorte identiske biler mot Radisson SAS Royal Hotell Bryggen som skal huse dem de neste nettene.

Mest lest nå

...

Navnet frigitt

nyheter 36 år gammel mann omkom. Les mer

Oppå denne murkanten ble den livløse mannen funnet.

– Falt 15 meter

nyheter En mann ble funnet livløs ved Bergens Handelsgymnas. Les mer

Geir Carlsen i Dreams Showbar. (Arkivfoto)

Dreams saksøker strippemotstandere

nyheter Men det bekymrer ikke kvinneforkjemperne noe særlig. Les mer

Rodolph Austin kommer ikke til å forlenge med Brann.

Sier nei til Brann

brann Austin har fått tilbud om to nye år. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Pål Herstad
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Digitalredaktør: Eva S. Johansen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.