Heroes & Zeros

Heroes & Zeros har begått et storslått debutalbum, mer tilgjengelig enn Serena Maneesh og 120 Days.

Publisert 25.04.2007 kl 11:00 Oppdatert 25.04.2007 kl 11:30

Tips en venn på e-post:

...
Heroes & Zeros har begått et storslått debutalbum, mener BAs anmelder. Foto: Universal

CD

  • HEROES & ZEROS
  • Strange Constellations
  • (Universal)

Store band som Madrugada og DumDum Boys har lenge fått prege norsk rock. Nå er det på tide å slippe frem nye talenter.

Heroes & Zeros har fått mye hype etter at de vant Zoom, Urørt og gjorde det bra på Bylarm i fjor. EP'en «Circles» holdt på interessen. Og kanskje var det et smart trekk å vente med debutalbumet til de var modne nok.

For «Strange Constellations» viser at U2, Sonic Youth og Spiritualized har slektninger i Lillesand. Heroes & Zeros skaper storslått og fengende gitarrock, der de bygger bro fra indierock til listepop.

MELODIØST
Låtene deres er breddfulle av gitarer, men samtidig mer tilgjengelige enn Serena Maneesh og 120 Days. I likhet med sine kritikerroste kolleger spiller de effektivt på kontrasten mellom lys og mørke.

Singellåten «Into The Light» er et godt eksempel, der Hans Jørgen Undelstvedt nesten synger hjertet ut av seg på vei inn i lyset.

Det er heldigvis ikke bare den låten som har nerve og en iørefallende melodi. Drivende «The Argument» åpner tungt og river deg med. «The Thin Line» gitarspinner deg inn i Heroes & Zeros univers. Mens «The Foolproof» er albumets store ballade, med ordspillet «nothing is foolproof/I can prove I'm a fool».

Heroes & Zeros lager rastløs rock som gir deg motstand, og som varer. De fortjener et stort publikum.

Mest lest nå

...

Navnet frigitt

nyheter 36 år gammel mann omkom. Les mer

Oppå denne murkanten ble den livløse mannen funnet.

– Falt 15 meter

nyheter En mann ble funnet livløs ved Bergens Handelsgymnas. Les mer

Intenst og morsomt

puls – Jeg var ikke forberedt på at det skulle bli så intenst og morsomt å bli tolket av artistkolleger, sier Jan Eggum. Les mer

...

Store køer fra Åsane mot Sentrum

nyheter Og klokken 2200 stenger Fløyfjellstunnelen. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Pål Herstad
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Digitalredaktør: Eva S. Johansen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.