Ingen tradisjonell hitparade, men 39 gode låter fremført av et R.E.M.
| Publisert 11.11.2009 kl 14:21 Oppdatert 27.11.2009 kl 20:06 |
«This is not a show» fortelles det fra scenen før åpningskuttet «Living Well is the Best Revenge». Det er for så vidt riktig, i og med at denne dobbelt-CD-en er opptak fra R.E.M.s uttesting av låter i forkant av «Accelerate»-utgivelsen.
Bare familie, venner og fanklubbmedlemmer var til stede under de fem «øvingskveldene» sommeren 2007. Og du verden for et vitalt band!
I tillegg til «Accelerate»-låter i delvis andre arrangementer enn studioversjonene, får vi også to låter som ikke fikk plass på albumet samt kjente og ukjente sanger fra bandets karriere.
Ingen tradisjonell hitparade, altså, men 39 gode låter fremført av et R.E.M. i kjempeslag. Settingen skaper en uformell stemning, med småprating og litt tekstglemming her og der.
Et storartet rock'n'roll-dokument, dette.
Låter å laste ned: «Man-Sized Wreath», «I've Been High», «On the Fly».
plateguiden Varg «Greven» Vikernes har et udiskutabelt musikalsk talent. Les mer
plateguiden Britt-Synnøve Johansens lidenskapelige stemme er en tango verdig. Les mer
plateguiden Johnny Cash' siste farvel er et verdig punktum, nær syv år etter hans død. Les mer
plateguiden Bergenserne Rene «Rude Ren» Skar og Stig «Sams B» Steine har tatt turen fra gutterommet til ringreven Thomas «TomTom» Haugland sitt studio på Verftet. Les mer
plateguiden Galar er et folk-black metalband som nå returnerer med sin viktige plate nummer to. Les mer
spillarkivet De har gitt oss Volvo, Ikea og Battlefield. Ikke rart vi må like svenskene. Les mer
spillarkivet «Final Fantasy XIII» kostet en formue, er mer svulstig enn en Aune Sand-film, men gir god underholdning for pengene. Les mer
kinoguiden «Mr. Nobody» er en metafysisk sci-fi-film som leker seg med luftige temaer som tid, rom, alternative dimensjoner og konsekvensene av de små valgene vi gjør – impulsive avgjørelser som ender opp med å sende livene våre i helt nye retninger. Les mer og se trailer
Caught DataFetcherException (no.api.datafetcher.DataFetcherBlackListException: URL http://origo.no/-/excerpt/get/2289/?output_as=fragment&layout=180px is blacklisted)
ocurred while accessing:/componada/component/show-esi/normal/section/medium/www.ba.no/41/4715084/sec/element180/_/(servlet: componada)
no.api.datafetcher.tags.ImportTag.doEndTag(ImportTag.java:144) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag._jspx_meth_adf_import_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag:1644) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag._jspx_meth_c_if_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag:1602) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag.doTag(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag:149) org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag._jspx_meth_module_includeOrigo_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag:425)
Måned
|
Artist
|
|
Januar |
|
|
Februar |
|
|
Mars |
|
|
April |
|
|
Mai |
|
|
Juni |
|
|
Juli |
|
|
August |
|
|
September |
|
|
Oktober |
|
|
November |
|
|
Desember |
spillarkivet De har gitt oss Volvo, Ikea og Battlefield. Ikke rart vi må like svenskene. Les mer
spillarkivet «Final Fantasy XIII» kostet en formue, er mer svulstig enn en Aune Sand-film, men gir god underholdning for pengene. Les mer
Siste debattinnlegg