Forbløffende. Den skandinaviske popdronningen Robyn innfrir også med andre plate i den lovede trilogien.
Robyn er ikke bare rå, ærlig og veldig bevisst seg selv bak den søte stemmen, noe denne sjangeren trenger. Hun lager også fengende melodier. «In My Eyes» hekter deg på med synthpop-stjernestøv, og tyngre «Include Me Out» fester neglene i ørene med sitt refreng.
Nedstrippede «Hang With Me» har fått mer rytme på dette albumet, mens «Love Kills» er skapt for dansegulvet og dets kynisme. Pumpende «U Should Know Better» får deg til å lure på hvem som er frekkest av bransjeknuseren Robyn og den sleazy rapperen Snoop Dogg.
Og så overrasker svensken totalt igjen med det nakne, strykerpulserende avslutningssporet «Indestructible».
Hvis det er mange plater som skal til for å forløse kreativiteten, så gjerne for meg. Robyn seiler opp som vår tids Madonna.
Albumet slippes 6. september.
Låter å laste ned: «In My Eyes», «Include Me Out», «Love Kills», «Indestructible».
Ann Kristin Ødegård