Kathrine Maaseide og Susanne Glesnes var høyt oppe etter en etterlengtet seier mot et gresk par under EM-runden i Hamburg.
Det ble 2-1-seier mot Arvanity/Karadassiu. De greske jentene går for å være Europas beste lag og har hatt et solid overtak på de norske sandjentene.
– Vi har møtt dem 1 million ganger. Nå slo vi dem endelig. Denne seieren går inn på min topp tre-liste. Vi er så glade, sa Maaseide til NTB.
Første sett ble tapt 16-21, men så fikk jentene orden på serven og forsvarsspillet. Maaseide/Glesnes vant midtsettet 21-14. I det tredje og avgjørende settet ble det 15-10.
– Vi hadde full kontroll. Det er godt å endelig klare å ta dem. De server veldig tøft, og er særdeles vanskelig å spille mot. Grekerne er et lag vi kan møte i puljespillet i OL. Nå vet vi at det er mulig å slå dem, strålte Maaseide.
Fredag venter duell mot østerrikerne Schwaiger/Schwaiger. Seier der, og team Maaseide/Glesnes er klar for semifinale i Hamburg.
Milan sliter voldsomt før kveldens toppkamp mot Juventus. Sjekk ti...
info og tjenester Abonner på BrannVarsel. Les mer
Årets første fellestrening på Nymark-kunstgresset var av den relativt lette sorten.
Se bildeserie!Her finner du bloggen til Alexander Osdal, som holder et nøye øye med Sportsklubben.
Les sterke meninger om Brann her.
Siste debattinnlegg