Fikk idèen på kjedelig nattevakt

- Vi er stolte over at vi klarte å lage et nytt spill om Brann som ikke er et kunnskapsspill, sier de to hjernene bak brettspillet.

Anders Ekanger
Publisert 11.02.2005 kl 19:58 Oppdatert 11.02.2005 kl 19:58

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


På en mørk og lang nattevakt poppet ideen opp i hodene til Halvard Lunde og Frode Weum.

– Vi kjedet oss og var lei av video, ludo og stigespill, så da tenkte vi: hvorfor ikke lage vårt eget spill, forteller Halvard Lunde.

Tanken ble til et hjemmesnekret spillebrett, og flere A 4-sider fulle av regler. Det gikk et år med intern bruk før produksjon ble et tema. 50 personer har vært med og testet spillet. Blant dem Erlend Hanstveit.

– Med litt hjelp fra venner og kjente har vi gjort alt selv, forteller de to.

– Vi har laget 1000 spill med 28 spillebrikker i hvert spill. Det vil si at vi har klistret 28 000 små lapper med navn på brikkene, smiler han.

De to gründerne bedyrer at de ikke ble motivert av muligheten for å tjene penger på suksess-merkevaren Brann.

– Vi har tenkt på at andre kan tro det, men vi trenger ikke legge skjul på at dette økonomisk har vært et gedigent tapsprosjekt for oss, forteller Frode Weum.

– Hadde vært fint å fått solgt spillet, men det viktigste er at vi har fått vist for oss selv at vi klarte det, sier Lunde.

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.ba.no/41/1457107/2005-02-11T19:58:54Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.176.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; fibba.api.kunder.linpro.no ; Thu Feb 09 21:15:31 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; blanken.api.kunder.linpro.no ; Thu Feb 09 21:15:31 CET 2012]

Mest lest nå

...

Brødre på tre og åtte mistet moren

nyheter Navnet på den 31 år gamle kvinnen som omkom på Sotra, er nå frigitt. Les mer

...

Store køer fra Åsane mot Sentrum

nyheter Og klokken 2200 stenger Fløyfjellstunnelen. Les mer

...

Fisker etter biler som er dumpet

nyheter I dag startet opphentingen av dumpede biler i Haglsundet. Les mer

Lisbeth og Cindy Bjørkmann trives i nytt hus sammen med barna Marita, Martine, Celine og Lucas.

I dette huset regjerer jentene

bolig Bli med hjem til de fem jentene og lille Lucas på Sotra. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 33 044
MMS: bafoto til 2229
SMS: basum til 2229
E-post: nyhet@ba.no

Kontakt oss

Chr. Michelsens gate 4
Postboks 824 Sentrum
5807 Bergen
Telefon: 55 23 50 00
Telefaks: 55 31 00 30

Annonsér!

Salgssjef annonse: Pål Herstad
Markedsplassen: Legg inn annonse her

Ansvarlige

Ansvarlig redaktør: Anders Nyland
Digitalredaktør: Eva S. Johansen

OPPHAVSRETT ©

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.