Jan Gunnar Solli er tatt ut i landslagstroppen som møter Slovakia 3. mars.
Jan Gunnar Solli er tatt ut i landslagstroppen som møter Slovakia 3. mars.
– FORTJENER PLASS: – Jeg har vært på La Manga og sett Jan Gunnar spille. Det er helt tydelig at han er i form, og fortjener en plass i troppen. Selv om han er tatt ut sist sier det ikke noe om sjansene hans for spilletid, sier landslagets assistenttrener, Ola By Rise, til BA.
Troppen til privatlandskampen teller nå 20 mann. Solli ble hentet inn fordi det er muligheter for forfall fra andre spillere.
By Rise, som har trent Brann-spilleren både i Rosenborg og på landslaget, tror telemarkingen fort kan få spilletid.
– Jan Gunnar var hele tiden i vurderingen. Man ser at han er godt fysisk trent, og du kan se på måten han behandler ballen på at grunnteknikken sitter. Det forteller meg at han er i god form, skryter By Rise.
– GODT TRENT: Brann-trener Steinar Nilsen synes ikke det er dumt å miste to spillere til landslaget i fire dager neste uke
– Jeg er ikke overrasket over uttaket, men det er likevel veldig gledelig. Jan Gunnar har vært veldig god her nede, sier han til BA på La Manga, der Brann for tiden kjører opp til sesongen.
– Han er godt trent, men tar også bedre og bedre valg med ball, sier Nilsen.
Selv synes Solli at det er artig å bli tatt ut.
– Jeg føler at formen er i anmarsj. Det har blitt både mål og målgivende her nede på La Manga. Det er kjekt at andre legger merke til prestasjonene mine, sier Solli til BA.
Erik Huseklepp er også med i troppen til kampen, som spilles på bortebane.
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.176.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl root cause: org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.
, group
X-Trace-App: [componada ; tupplur.api.kunder.linpro.no ; Fri Feb 10 04:36:44 CET 2012]
X-Trace-App: [corredor ; blanken.api.kunder.linpro.no ; Fri Feb 10 04:36:44 CET 2012]