Kuusamo (ANB-NTB): Petter Tande gikk et godt langrenn og endte på fjerdeplass i kombinertrennet i Kuusamo lørdag.
| Publisert 28.11.2009 kl 19:34 Oppdatert 28.11.2009 kl 19:37 |
Jason Lamy Chappuis vant foran finnen Hannu Manninen.
Finske Manninen har ikke gått verdenscuprenn siden i mars 2008. Lørdag var han tilbake, og med et kruttsterkt langrenn knuste han størstedelen av feltet og gikk inn til annenplass.
Franske Chappuis var det lite å gjøre med. Han var best av alle i hopprennet og gikk alene gjennom hele langrennet. Han vant til slutt 8,1 sekunder foran Manninen.
Finnen tok 14.-plass i bakken og gikk ut 1.34 minutter etter Chappuis, men tok stadig innpå. Sammen med norske Jan Schmid (gikk ut fem sekunder etter finnen) tok han stadig innpå tetgruppen.
I den gruppen gikk Petter Tande. Han lå som åttendemann etter hoppingen, men viste tidlig at han ville være med i kampen om pallplass. Den tapte han imidlertid. På oppløpet ble Manninen og tyske Eric Frenzel for sterke.
Tande måtte ta til takke med fjerdeplassen, foran fjorårets verdenscupvinner Anssi Koivuranta og Jan Schmid.
Magnus Moan skuffet stort i bakken og gikk ut 3.32 minutter etter Chappuis. Moan gikk seg opp til 26.-plass, 2.31 minutter bak vinneren. Mikko Kokslien gikk også et godt langrenn og endte på niendeplass. Han var nummer 31 etter hoppingen.
Espen Rian endte på 14.-plass, mens Ole-Christian Wendel ble nummer 32 og Håvard Klemetsen nummer 49. (ANB-NTB)
Her finner du bloggen til Alexander Osdal, som holder et nøye øye med Sportsklubben.
Les Osdal her.
Siste debattinnlegg