Nyborg-jentene fikk prøve seg på volleyballkamp for første gang i helgens Åpningsturnering.
De fleste jentene på U16-laget har riktignok spilt Volley 2000, en volleyballform for rekrutter hvor ballen blant annet kan pakke en gang bakken, men i helgen fikk de prøve seg på vanlig volleyball for første gang.
– Det var kjempegøy å komme i gang. Dette er litt mer krevende, men litt gøyere, forteller Lene Torvund (13).
Jentene måtte gjøre seg kjapt vandt med ikke å la ballen pakke.
– Det var vanskelig med en gang, men det gikk på autopilot ganske fort, sier Lene.
LITE TRENING: 13-åringen har trent volley 2000 i litt over et år, men er som veteran å regne i forhold til den ferskeste av spillerne på laget.
– Jeg begynte på volleyball for to uker siden, og har vært med på to treninger, forteller Ellinor Fotland (14).
Etter totalt fire timer trening fikk også hun prøve seg i kamp for første gang i helgen. Da var trikset å følge ekstra godt med på dommeren.
– Jeg kan hovedreglene, så jeg har ikke gjort noen feil enda, men jeg prøver å lære meg tegnene til dommerne, sier hun.
FORNØYD: Det klarte hun, og gjorde seg absolutt ikke bort i sine første volleyballkamper. Hun fikk det nemlig bra til helt fra starten, og plukket poeng for laget på sine to første server.
– Det var veldig gøy å prøve, forteller 14-åringen.
– Det gikk ganske bra i begynnelsen av den første kampen, men så måtte treneren vår gå, og da mistet vi konsentrasjonen litt, sier hun.
Den 16 år gamle treneren Karoline Siljander måtte nemlig rekke sin egen volleyballkamp med U19-jentene.
Dermed ble det tap mot Gneist i debuten, men jentene deppet ikke av den grunn.
– Vi er fornøyd med resultatet. Nå håper vi å vinne et par kamper fremover, sier lagets kaptein, Lene Torvund.