Pent rekkehus med garasjeplass og barnevennlig beliggenhet på Flaktveit.
Innhold
Boligen går over to plan, og inneholder: 1.etg.: Entré, hall, bad/wc, wc, vaskerom, 2 soverom og bod 2.etg.: Stue, kjøkken og soverom. Koffertloft Utvendig sportsbod. Garasjeplass.
Adkomst
Kjør av motorveien ved Gullgruven, og følg skilt mot Flaktveit. Sving til høyre i lyskryss, og følg veien og bakken rett frem. Ta inn til venstre ved skilt Ulsberglia. Følg nummerering frem til eiendommen. Det vil bli skiltet med visningsskilt fra Eiendomsmegler Vest under felles visning.
Tomtebeskrivelse
Opparbeidet og beplantet hage. Treterrasse på baksiden av huset. Praktisk utvendig bod ved inngangsparti for oppbevaring av hagemøbler etc.
Sol på fremsiden av huset til ca 2100 sommerstid, Sol på baksiden av huset frem til ca kl. 19 sommerstid.
Pene opparbeidede fellesarealer med grøntarealer, lekeområder, fotballplass med belysning, gangstier og parkeringsplasser. Borettslagets tomt består av to bruksnumre, bnr. 763 (festetomt) på ca 33800 m2 og bnr. 764 (eiertomt) på ca 28500 m2.
Standard
Lyst og pent rekkehus med gode kvaliteter og en god planløsning. Boligen er oppusset og modernisert de senere år. Lekkert helfliset bad med varme i gulv og spotter i tak. Badet ble utvidet og oppusset i 2007. Romslig stue med peis og utgang til altan og hage. Fint kjøkken fra 2008 med heltre profilerte eikefronter.
Se også vedlagte dokumenter fra takstmann og selgers egenoppgave.
Beliggenhet
Fin beliggenhet sentralt i Åsane i et meget barnevennlig boligområde. Fra eiendommen er det utsikt over nærområdet og sørover i retning Hjortlandsdalen. Buss like ved. Skoler og barnehager ligger innen kort gangavstand. Butikk på Ulvedalen Torg, et par hundre meter unna. Kort vei til Åsane Storsenter med alle servicetilbud.
Vei, vann og kloakk
Offentlig, via private fellesanlegg.
Byggmåte
Boligen er bygget i tre. Se vedlagte Verdi- og lånetakst utarbeidet av Knut-Anders Aase for ytterligere detaljer.
Energimerking
Eiendommen er energimerket, kopi av energiattesten fås ved henvendelse til megler. Energimerke E og oppvarmingskarakter Gul.
Regulering
Eiendommen ligger i område regulert til bolig, i hht. reguleringsplan 5770000, Flaktveit Felt V.
Fyring / Oppvarming
Elektrisk. Gulvvarme i entre, hall og i bad. Peis med innsats i stue. Stålpipe.
renter og avdrag på andel gjeld, kommunale avgifter, festeavgift, utvendig forsikring og vedlikehold, strøm til fellesområder og drift av borettslaget. Garasjeplass, kabel-tv, bredbånd og dugnad er også inkl. i utgiftene.
1. Tinglysningsgebyr hjemmelsovergang, kr. 430,- 2. Medlemskap (pr. kjøper), kr. 500,-. 3. Kr. 300 i kontigent per kjøper 4. Tinglysningsgebyr pantsettelse, kr. 430,- 5. Evt. gebyr ved benyttelse av forkjøpsrett, kr. 4.300,- 6. Grunnbokutskrift kr. 204,-.
Samlet blir gebyren kr. 1.864,- forutsatt at det er en person som skal stå som eier.1. Forkjøpsrettsgebyret kommer evt i tillegg.
Borettslaget har et annuitetslån i Husbanken som er forventet nedbetalt i 2019. Lånet har fast rente på 3,7% frem til 2014. Borettslaget har refinansiert et annet husbanklån over til Handelsbanken i 2008. Laget har i den forbindelse tatt opp kr. 2.500.000,- i tillegg. Flytende rente pr. 10.11.2011 er 4,15%. Lånet er forventet nedbetalt i 2019. . Basert på budsjett for 2012 utgjør renter kr. 694,- og avdrag kr. 2003,- pr. mnd. for denne leiligheten.
Info
Ulsberglia 99,
5135 Flaktveit
Norge/Hordaland/Bergen/Åsane
100 m²
119 m²
33835
104 m²
4
3
Andelsleilighet
Rekkehus
Alle rom er tatt med i primærarealet bortsett fra bod og koffertloft.
1987
206
763
1201
84
Megler
2476041
Kartplassering
Klikk for å aktivere kartet
+
-
Kilde: Statens Kartverk/Geodata AS
Tips oss
Telefon: 800 33 044 MMS: bafoto til 2229 SMS: basum til 2229 E-post: nyhet@ba.no
Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
BA.no/Bergensavisen er ikke ansvarlig
for eksterne sider.
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler. Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte. Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.