– Han skal være i god behold på Haukeland. Vi er så utrolig glade for at han har overlevd. Det er et mirakel, sier datteren Bente Stangeland i en kort kommentar til BA.
Verken hun eller søsteren, Nina Stangeland, vil kommentere noe mer foreløpig da de ikke vet så mye om omstendighetene rundt ulykken.
– Jeg bekrefter at han har blitt kraftig nedkjølt, men er i grei form utover det. Han kom i dag til Haukeland sykehus hvor han blir over natten. Her har familien besøkt han, skriver Nina Stangeland i en SMS til BA onsdag kveld.
- LES OGSÅ: Funnet kraftig nedkjølt på holme
Funnet på ubebodd øy
Onsdag formiddag ble det funnet en tom båt i fjæresteinene i Fugløysundet, like ved Stolmen i Austevoll kommune.
Motoren var i gang, men ikke et menneske var å se.
En redningsaksjon ble satt i gang, og redningsdykkere fra Bergen og Os ble sendt i retning Austevoll.
Like før klokken 11 meldte Vest politidistrikt at en person ble funnet nedkjølt på Fugløya, som er en ubebodd øy.
– Han er kraftig nedkjølt, men skal være oppegående, sier operasjonsleder Per Algrøy.
Det var lokale som fant Stangeland på Fugløya.
Helse Bergen opplyser i en pressemelding onsdag ettermiddag at Stangeland er lettere skadd etter ulykken.
Dratt ut i båt tirsdag kveld
Ifølge politiet skal Stangeland ha dratt ut i båt tirsdag kveld og havnet i sjøen.
Han skal ha klart å svømme til land og har overnattet på holmen.
Politiet opplyser at mannen ble meldt savnet av familien. Stangeland er nå på Haukeland.