Ylvis kan vinne to Gullruter

Ylvis-brødrene kan vinne to Gullrute-priser under utdelingen i Grieghallen.

Ylvis-brødrene kan vinne to Gullrute-priser under utdelingen i Grieghallen. Foto:

Av
Artikkelen er over 3 år gammel

Og Bård kan vinne flere priser enn Vegard.

DEL

Truls Svendsen og Cecilie Skog har fått hele fire nominasjoner til Gullruten med serien «Tjukken & Lillemor». Og både «Farmen», «Hvem bryr seg», drama-serien «Frikjent» har fått to nominasjoner hver. Det ble klart under en pressekonferanse i Oslo tirsdag morgen.

Til sammen har TV 2 fått 19 nominasjoner til Gullruten. Dette er to flere enn i fjor.

Ylvis-brødrene, som for tiden gjør suksess i Sverige med sitt konserthow, er nominert for «I kveld med Ylvis LIVE» i kategorien «beste underholdningsprogram». Fjorårets sesong var den fjerde i rekken for Ylvis på TVNorge. Første program, som ble sendt 16. september, med statsminister Erna Solberg som gjest trakk 432 000 seere. De to er også nominert til Publikumsprisen. I tillegg er Bård nominert i kategorien «beste mannlige programleder».

Årets Gullruten sendes på TV 2 lørdag 9. mai.

Her er alle de nominerte:

BESTE UNDERHOLDNINGSPROGRAM:

«Trygdekontoret» Produsert av NRK for NRK

«Tjukken & Lillemor» Produsert av Plan-B for TV 2

«Monsen på villspor» Produsert av NRK for NRK

«I kveld med Ylvis LIVE» Produsert av Concorde for TVNorge

BESTE KONKURRANSEDREVNE REALITY:

«Farmen» Produsert av Strix for TV 2

«The Biggest Loser Norge» Produsert av Rubicon for TVNorge

«Mesternes Mester» Produsert av Rubicon for NRK

«Alt for Norge» Produsert av Monster for TVNorge

BESTE REALITY:

«Sweatshop - dødsbillig mote» Produsert av Hacienda film for Aftenposten TV

«Sofa» Produsert av Strix for NRK

«Adils hemmelige dansere» Produsert av Rubicon for NRK

«Jegertvillingene» Produsert av Teddy TV for TVNorge

BESTE DOKUSÅPE:

«Jul i Tangerudbakken» Produsert av Zacapa film for TVNorge

«Hundepatruljen» Produsert av Novemberfilm for TV3

«Fjorden Cowboys» Produsert av Flimmer film for TV 2

«Iskrigerne» Produsert av Salto film for TV 2

BESTE TV-DRAMA:

«Kampen for tilværelsen» Produsert av NRK for NRK

«Frikjent» Produsert av Miso film for TV 2

«Kampen om tungtvannet» Produsert av Filmkameratene for NRK

«Øyevitne» Produsert av NRK for NRK

BESTE HUMORPROGRAM:

«Karl Johan» Produsert av Norsk Fjernsyn for NRK

«Thomas Giertsen, Helt perfekt» Produsert av Feelgood for TVNorge

«Kollektivet» Produsert av Seefood for TV 2

«Neste sommer» Produsert av Feelgood for TVNorge

BESTE BARNE- ELLER UNGDOMSPROGRAM:

«Best i mest» Produsert av NRK for NRK

«Elias på nye tokt» Produsert av Animando for NRK

«MK-X» Produsert av NRK for NRK

«Rodde og Kikkan» Produsert av NRK for NRK

BESTE MAGASIN- ELLER LIVSSTILSPROGRAM:

«Nasjonalgalleriet» Produsert av NRK for NRK

«Folkeopplysningen» Produsert av Teddy TV for NRK

«Helt vilt» Produsert av Nordisk film TV for TV 2

«Normal galskap» Produsert av NRK for NRK

BESTE NYHETSSENDING ELLER AKTUALITETSPROGRAM:

«Operasjon konspirasjon» Produsert av Norsk Fjernsyn for TV 2

«Brennpunkt : Kampen om tiden» Produsert av NRK for NRK

«Korrespondenten spesial, Nord-Korea» Produsert av 9t4 for TV 2

«Sportsrevyen» Produsert av NRK for NRK

BESTE TV-DOKUMENTAR:

«Glade jul» Produsert av Monster for NRK

«Jeg er Kuba» Produsert av Sant & Usant for NRK

«Light fly, fly high» Produsert av Fri film for NRK

«Brennpunkt: Den siste reisen» Produsert av NRK for NRK

BESTE DOKUMENTAR ELLER FAKTASERIE:

«Lille Norge og stormaktene» Produsert av Pandora film for NRK

«Født i feil kropp» Produsert av Merkur film for TV 2

«Alliert og alene» Produsert av Ekkofilm for NRK

«Drømmen om Europa» Produsert av NRK for NRK

BESTE KVINNELIGE SKUESPILLER:

Anneke von der Lippe «Øyevitne» Produsert av NRK for NRK

Trine Wiggen «Kampen for tilværelsen» Produsert av NRK for NRK

Ida Elise Broch «Lilyhammer» Produsert av Rubicon for NRK

Maibritt Saernes «Kampen om tungtvannet» Produsert av Filmkameratene for NRK

BESTE MANNLIGE SKUESPILLER:

Nicolai Cleve Broch «Frikjent» Produsert av Miso film for TV 2

Bartek Kaminski «Kampen for tilværelsen» Produsert av NRK for NRK

Trond Fausa «Neste sommer» Produsert av Feelgood for TVNorge

Dennis Storhøi «Kampen om tungtvannet» Produsert av Filmkameratene for NRK

BESTE KVINNELIG PROGRAMLEDER:

Anne Lindmo «Lindmo» Produsert av NRK for NRK

Helene Sandvig «PULS» Produsert av NRK for NRK

Cecile Skog «Tjukken & Lillemor» Produsert av Plan-B for TV 2

Ingunn Solheim «Debatten» Produsert av NRK for NRK

BESTE MANNLIGE PROGRAMLEDER:

Bård Ylvisåker «Ylvis LIVE» Produsert av Concorde for TVNorge

Truls Svendsen «Tjukken & Lillemor» Produsert av Plan-B for TV 2

Thomas Seltzer «Trygdekontoret» Produsert av NRK for NRK

Thomas Numme «Senkveld med Thomas og Harald» Produsert av Monster for TV 2

ÅRETS DELTAKER:

Enok Groven «Anno» Produsert av Strix for NRK

Finn Olav «Farmen» Produsert av Strix for TV 2

Jan og Sivlia «Sofa» Produsert av Strix for NRK

Kristoffer Hopsdal «Ønskebarn» Produsert av Mastiff for TVNorge

BESTE NYE PROGRAMSERIE:

«Sofa - Strix - NRK

«Tjukken & Lillemor» Produsert av Plan-B for TV 2

«Hvem bryr seg» Produsert av Monster for TV 2

«På bortebane» Produsert av Monkberry for NRK

BESTE EVENT ELLER SPORTSSENDING:

«VM på ski» Produsert av NRK for NRK

«VM i sjakk» Produsert av NRK for NRK

«Gullruten 2014» Produsert av Monster for TV 2

«Bli med ut med PULS og FBI» Produsert av NRK for NRK

ÅRETS NYSKAPNING:

«#dumpa» Produsert av NRK for NRK

«Bertrands metode» Produsert av Bertrand media for TV3

«Mellom bakkar og berg» Produsert av Seefood for TVNorge

«Hvem bryr seg» Produsert av Monster for TV 2

PUBLIKUMSPRISEN:

Henriette Steenstrup «Dritseint med Edel» og «Meglerne»

Otto Robsahm «Sinnasnekkern’n»

Vegard og Bård Ylvisåker «Ylvis LIVE»

Truls Svendsen «Tjukken & Lillemor», «Oppdrag Hurtigruten» og «Meglerne»

Erik Solbakken «Karl Johan» og utegående reporter under VM på ski i Falun

Anne Rimmen «Monsen på villspor», «Idrettsgalla» og VM-studio

Kadafi Zaman Profilert nyhetsjournalist

Lisa Tønne «Norske talenter» og «Mitt dansecrew»

Martin Beyer-Olsen «Norske fordommer» og «Underholdningsavdelingen»

Pernille Sørensen «Nytt på nytt» og «Side om side»

Artikkeltags