Det er Christian Nilssen som kommenterer åpningskampen sammen med tidligere Brann-spiller Carl-Erik Torp.

I Sverige er det SVT og TV4 som deler på TV-rettighetene.

Dette er TV-fordelingen av gruppekampene i Norge:

11. juni, gruppe A: Tyrkia – Italia 21.00 (Roma, Italia) NRK 1.

12. juni, gruppe A: Wales – Sveits 15.00 (Baku, Aserbajdsjan) NRK 1. Gruppe B: Danmark – Finland 18.00 (København, Danmark) NRK 1, Belgia – Russland 21.00 (St. Petersburg, Russland) TV 2.

13. juni, gruppe C: Østerrike – Nord-Makedonia 18.00 (Bucuresti, Romania) TV 2, Nederland – Ukraina 21.00 (Amsterdam, Nederland) NRK 1. Gruppe D: England – Kroatia 15.00 (London, England) TV 2.

14. juni, gruppe D: Skottland – Tsjekkia 15.00 (Glasgow, Skottland) TV 2. Gruppe E: Polen – Slovakia 18.00 (St. Petersburg, Russland) NRK 1, Spania – Sverige 21.00 (Sevilla, Spania) TV 2.

15. juni, gruppe F: Ungarn – Portugal 18.00 (Budapest, Ungarn) TV 2, Frankrike – Tyskland 21.00 (München, Tyskland) NRK 1.

16. juni, gruppe A: Tyrkia – Wales 18.00 (Baku, Aserbajdsjan) NRK 1, Italia – Sveits 21.00 (Roma, Italia) TV 2. Gruppe B: Finland – Russland 15.00 (St. Petersburg, Russland) NRK 1.

17. juni, gruppe B: Danmark – Belgia 18.00 (København, Danmark) TV 2. Gruppe C: Ukraina – Nord-Makedonia 15.00 (Bucuresti, Romania) NRK 1, Nederland – Østerrike 21.00 (Amsterdam, Nederland) TV 2.

18. juni, gruppe D: Kroatia – Tsjekkia 18.00 (Hampden Park i Glasgow, Skottland) NRK 1, England – Skottland 21.00 (Wembley i London, England) TV 2. Gruppe E: Sverige – Slovakia 15.00 (St. Petersburg, Russland) NRK 1.

19. juni, gruppe E: Spania – Polen 21.00 (Sevilla, Spania) NRK 1. Gruppe F: Ungarn – Frankrike 15.00 (Budapest, Ungarn) TV 2, Portugal – Tyskland 18.00 (München, Tyskland) NRK 1.

20. juni, gruppe A (18.00): Italia – Wales (Roma, Italia) TV 2, Sveits – Tyrkia (Baku, Aserbajdsjan) TV 2.

21. juni, gruppe B (21.00): Finland – Belgia (St. Petersburg, Russland) NRK 3, Russland – Danmark (København, Danmark) NRK 1. Gruppe C (18.00): Nord-Makedonia – Nederland (Amsterdam, Nederland) TV 2, Ukraina – Østerrike (Bucuresti, Romania) TV 2 Sport 1.

22. juni, gruppe D (21.00): Tsjekkia – England (London, England) NRK 1, Kroatia – Skottland (Glasgow, Skottland) NRK 3.

23. juni, gruppe E (18.00): Slovakia – Spania (Sevilla, Spania) NRK 2, Sverige – Polen (St. Petersburg, Russland) NRK 1. Gruppe F (21.00): Tyskland – Ungarn (München, Tyskland) TV 2 Sport 1, Portugal – Frankrike (Budapest, Ungarn) TV 2.

26. juni, åttedelsfinaler: Gruppevinner A - Gruppevinner C 18.00 (London, England) NRK 1, Gruppetoer A - Gruppetoer B 21.00 (Amsterdam, Nederland) TV 2.

27. juni, åttedelsfinaler: Gruppevinner B - Gruppetreer A/D/E/F 18.00 (Sevilla, Spania) TV 2, Gruppevinner C - Gruppetreer D/E/F 21.00 (Budapest, Ungarn) NRK 1.

28. juni, åttedelsfinaler: Gruppevinner F - Gruppetreer A/B/C 18.00 (Bucuresti, Romania) NRK 1, Gruppetoer D - Gruppetoer E 21.00 (København, Danmark) TV 2.

29. juni, åttedelsfinaler: Gruppevinner E - Gruppetreer A/B/C/D 18.00 (Glasgow, Skottland) TV 2, Gruppevinner D - Gruppetoer F 21.00 (St. Petersburg, Russland) NRK 1.

2. juli, kvartfinaler: Vinner kamp 41 - Vinner kamp 42 18.00 (St. Petersburg, Russland) NRK 1, Vinner kamp 39 - Vinner kamp 37 21.00 (München, Tyskland) TV 2.

3. juli, kvartfinaler: Vinner kamp 40 - Vinner kamp 38 18.00 (Baku, Aserbajdsjan) TV 2, Vinner kamp 43 - Vinner kamp 44 21.00 (Roma, Italia) NRK 1.

6. juli, semifinale (21.00): Vinner kvartfinale 1 - Vinner kvartfinale 2 (London, England) TV 2.

7. juli, semifinale (21.00): Vinner kvartfinale 3 - Vinner kvartfinale 4 (London, England) TV 2.

11. juli, finale (21.00): Vinner semifinale 1 - Vinner semifinale 2 (London, England) NRK 1.