Medaljejagende Tertnes møtte topplaget stabæk til dyst i Haukelandshallen søndag. 29-28-seieren kunne ikke sittet lengre inne enn den gjorde.
-
Sport
For ikke bare var bortelaget fra Bærum det førende laget gjennom mesteparten av kampen, men på stillingen 29-28 fikk også Stabæk straffe.
Sluttsignalet gikk sekundet etter at dommeren hadde blåst og pekt på 7-metersmerket.
Det var Tertnes-keeper Sakura Hauge som måtte redde bergenserne. Og hun gjorde jobben - med en benparade tok hun kastet, og jentene kunne juble for to livsviktige poeng i kampen om medalje.
– Det er alltid tette og jevne oppgjør mot stabæk, men det ble ekstra dramatisk i dag, kan du si, smilte Tertnes-trener Tore Johannessen etter seieren.
– Vi ga dem for store rom i store deler av kampen, og dermed fikk vi ikke noe trykk i kontringsspillet vårt heller, fortsetter han til BA.no.
LOVER KAMP
Men hva gjør vel det når jentene likevel snur - og man har eksepsjonelle Sakura Hauge i buret?
– Hun er med på å avgjøre i dag. Hun storspiller, konstaterer Johannessen, og møter ingen protester.
Neste prøve for Tertnes er mot Larvik klokken 1900 i Haukelandshallen på onsdag. Og de går for seier, skal vi tro Johannessen.
– Vi har alltid et håp om seier, uansett. Vi skal gi de kamp, avslutter han.