Oppskriftsmessig seier for Dale Oen

Alexander Dale Oens edle medaljesamling fortsetter å vokse.

Alexander Dale Oens edle medaljesamling fortsetter å vokse. Foto:

Artikkelen er over 10 år gammel

Både Alexander Dale Oen og gard Kvale kunne innkassere gullmedaljer under kortbane-NM torsdag.

DEL

EM-medaljegrossisten Alexander Dale Oen fornektet seg ikke, og svømte oppskriftsmessig inn til gull på 50 meter bryst med tiden 27,27.

Han var ikke den eneste som røsket med seg edelt metall fra Norgesmesterskapet i Stavanger.

Gard Kvale fra Bergen tok gullet på 200 meter medley med tiden 1,59.87. I samme gren tok Alexander Broberg Skjeltveid fra Vestkantsvømmerne bronsen.

Kim Torry Simmenes fra Vestkantsvømmerne tok bronsen på 200 meter rygg med tiden 2.03,72, mens Lavrans Veierø Solli tok femteplassen i samme gren.

Erik Dorch fra BS-Bergen tok gull på 50 meter butterfly, mens Alexander Dale Oen tok bronsen.

Her er den totale resultatlisten fra dagens NM-runde.

Menn, 800 m fri:

1) Mikkel Brudvik Sanderud, Hamar 8.17,58, 2) Daniel Berenett, Varg 8.18,00, 3) Sindre Nilo, Sandefjord 8.18,19, 4) Christer Koch Kvam, Bærum 8.24,80, 5) Elias Damman, Bærum 8.36,13, 6) Daniel Aronsen, Bærumsvømmerne 8.43,52.

50 m bryst:

1) Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne 27,27, 2) Erik Dorch, Bergen 28,11, 3) Mattis Saghaug, Varg 29,17, 4) Thomas Breivoll, Varg 29,30, 5) Marcus Tesdal, Åstveit 29,45, 6) Robin Palm, Sarpsborg 30,02.

200 m medley:

1) Gard Kvale, Bergen 1.59,87, 2) Eirik Ravnan, Hamar 2.04,22, 3) Alexander Broberg Skjeltveid, Vestkantsvømmerne 2.04,46, 4) Jørgen Møllerop, Madla 2.04,95, 5) Sindri T. Jakobsson, Delfana 2.08,32, 6) Robin Palm, Sarpsborg 2.08,55.

200 m rygg:

1) Dominik Borkowski, Skjetten 2.01,84, 2) Lars André Tolås, Bærumsvømmerne 2.02,47, 3) Kim Torry Simmenes, Vestkantsvømmerne 2.03,72, 4) Tor Hafnor, Bærumsvømmerne 2.05,81, 5) Lavrans Veierø Solli, Bergen 2.06,52, 6) Vegard Løvberg, Bærumsvømmerne 2.06,76.

50 m butterfly:

1) Erik Dorch, BS-Bergen 24,13, 2) Petter Sjødal, Varg 24,73, 3) Øystein R. Hetland, Bærum 25,15, 3) Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne 25,32, 4) Jonas Åkesson, Lambertseter 25,35, 6) Alexander B. Havre, Mandal 25,67.

4 x 100 m fri:

1) Bergensvømmerne 3.22,61, 2) Varg 3.25,07, 3) Bærumsvømmerne 3.25,36, 4) Vestkantsvømmerne 3.26,35, 5) Bergen 3.30,67, 6) Hamar 3.34,03.

Kvinner, 4 x 50 m medley:

1) Stavanger 1.57,59, 2) Lambertseter 1.57,92, 3) Vestkantsvømmerne 1.58,94, 4) Bærumsvømmerne 1.59,71, 5) Stavanger 2.-lag 2.00,61, 6) Stavanger 3.-lag 2.03,28.

400 m fri:

1) Elin Slaatmo, Hamar 4.17,08, 2) Elisabeth Jarland, Bærumsvømmerne 4.17,13, 3) Cecilie W. Johannessen, Karmøy 4.21,98, 4) Elise Utne, Narvik 4.22,45, 5) Monica Finnøy, BS-Bergen 4.25,08, 6) Lauren Fuyssoux, Stavanger 4.30,49.

50 m rygg:

1) Katharina Stiberg, Bjerkvik 28,33 (norsk rekord), 2) Cecilie W. Johannessen, Karmøy 29,86, 3) Margrete Nyhus Ulevstad, Molde 30,06, 4) Karen Stødle, Stavanger 30,62, 5) Elise Utne, Narvik 30,91, 6) Heidi Vainio Gjøen, Lambertseter 31,14.

100 m butterfly:

1) Ingvild Snildal, Asker 59,36, 2) Karoline Brudvik Sanderud, Hamar 1.02,44, 3) Anette Fidjeland, Varg 1.02,75, 4) Ina Marleen Holm, Madla 1.02,95, 5) Victoria S. Løken, Aalesund 1.03,36, 6) Sara Pettersen, Fauske 1.04,41.

200 m bryst:

1) Anne-Mari Guldbrandsen, Bærumsvømmerne 2.26,29, 2) Sara Nordenstam, Lambertseter 2.26,48, 3) Trine Austrøne Olsen, Fauske 2.33,93, 4) Celinn Daviknes, Delfana 2.36,93, 5) Ine Charlotte Hagen, Lørenskog-Rælingen 2.37,10, 6) Bitte Fagermo, Narvik 2.41,12.

4 x 200 m fri:

1) Asker 8.20,57 (norsk rekord), 2) Hamar 8.22,24, 3) Stavanger 8.29,11, 4) Bærumsvømmerne 8.35.53, 5) Lambertseter 8.41,24, 6) Vestkantsvømmerne 8.47,19. (ANB-NTB)

Artikkeltags